«Ми хочемо їх бачити вдома живими»: у Миколаєві відбулась акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти

У Миколаєві 13 жовтня відбулась щотижнева акція-нагадування "Не мовчи! Полон вбиває!". Захід відвідали рідні, друзі й колеги військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців.

Про акцію-нагадування кореспондентам Суспільного розповіла співорганізаторка акції Оксана.

За її словами, понад три тисячі військовослужбовців з Миколаївщини перебувають у російському полоні.

"(На акції — ред.) виходять люди, дівчатка, жінки, чоловіків багато, з дітьми приходять, аби довести суспільству, що потрібно повертати наших рідних додому. Тому треба не мовчати, а об'єднатися, говорити, повідомляти", — каже жінка.

"Нам дуже болить, і ми хочемо їх бачити вдома живими, треба їх повертати".

Співорганізаторка акції Оксана, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Люди вийшли на акцію-нагадування на підтримку військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Щотижня акції "Не мовчи! Полон вбиває!" відвідує Наталія. Її син Дмитро потрапив у російський полон у квітні 2022 року.

"Він знаходиться в полоні, вчора було 30 місяців. Обороняв Маріуполь. Стою, щоб помогли нам звільнити наших дітей. Треба додому повертати наших героїв. Вони захищали нас в місті Маріуполь, а ми стоїмо, щоб їх захистити", — говорить жінка.

Учасниця акції-нагадування Наталія, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Також підтримати військовополонених прийшла Каріна. Жінка виходить на акцію щотижня, аби підтримати шістьох своїх друзів, морпіхів та азовців, які нині у полоні.

"Я думаю, що зараз такий час, що ніхто не може бути осторонь цих подій. Зараз ці захисники потребують нашої уваги, нашої підтримки. Тому закликаю усіх ходити на акції, брати участь і висловлювати свою громадянську позицію", — каже учасниця.

Учасниця акції-нагадування Каріна, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Тетяна приїхала з Херсона, аби долучитися до акції-нагадування про військовополонених та зниклих безвісти.

"Ми хочемо підтримувати, це важливо, завжди говорити про полон. Тому ми разом з Миколаєвом підтримаємо всіх. Підтримуємо вас. Це всі наші люди, важливо не забувати", — каже жінка.

Учасниця акції-нагадування Тетяна, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Вперше на акцію прийшов Андрій. Подібні заходи допомагають відчути єдність, каже хлопець.

"Коли ми об'єднані, ми підтримуємо одне одного, і це важливо. Тобто просто два слова: "Це важливо” може дати розголос", — говорить учасник акції.

Учасник акції-нагадування Андрій, 13 жовтня 2024 року Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Акція-нагадування тривала годину. До участі в заході долучилися 185 людей, повідомила інспекторка сектору превентивної комунікації Алла Ткаченко.

Читати ще

Читати ще У Миколаєві в ДТП травмувався водій легковика

Читати ще «Ми ж чекаємо три дні середньодобової температури»: коли у Миколаєві планують подавати тепло

Читати ще «Жителі не мають жодного транспортного сполучення»: на Миколаївщині у прифронтовій громаді відкрили соціальні маршрути