«Ми не лише мріємо про майбутнє Миколаєва, ми вже зараз його плануємо»: що відомо про план повоєнної відбудови міста

За інформацією: Суспільне.

На першій міжнародній конференції "Миколаїв — місто на хвилі", що була присвячена відновленню й трансформації економіки міста, представили портфоліо проєктів. П'ять напрацювань основані на засадах "блакитноїЧастина сталої світової економіки з попередження негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття" та "зеленоїНапрям в економічній науці, в межах якого вважають, що економіка є залежним компонентом природного середовища, в якому вона існує і є його частиною" економіки.

Про перспективи трансформації міста йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".

Директор ВГО "Українська асоціація центрів підтримки бізнесу" Артем Ващиленко говорить, Миколаїв є лідером в Україні щодо підготовки до відновлення: розробляють Стратегію міста до 2027 року, майстер-план та концепцію "блакитної економіки".

"Ми не лише мріємо про майбутнє Миколаєва, ми вже зараз його плануємо". Унікальним є те, що розпрацювання портфоліо проєктів під єдиною концепцією: місто Миколаїв — центр "блакитної економіки".

Було відібрано п'ять пілотних проєктів з відновлення в усіх напрямках: два з формування бази знань та три інфраструктурні, каже очільник всеукраїнської громадської організації "Української асоціації центрів підтримки бізнесу".

"Перший напрямок — підтримка малого та середнього бізнесу у трансформації, починаючи з картування системи "блакитної економіки", розробки рекомендацій для органів місцевого самоврядування і знання про сучасні технології, цифровізацію, відповідальне ставлення до природних ресурсів. Термін "блакитне зростання" є частиною стратегії ЄС і "зеленої угодиЄвропейський зелений курс — це набір політичних ініціатив, висунутих Європейською Комісією з загальною метою зробити Європейський континент кліматично нейтральним до 2050 року", — сказав Ващиленко.

Артем Ващиленко представляє проєкти щодо економіки Миколаєва Артем Ващиленко/Facebook

Документи про зміст міжнародної конференції Артем Ващиленко/Facebook

Учасники-спікери під час конференції Сергій Пірієв / ПРООН в Україні

Макет одного з проєктів, що представлений на конференції Артем Ващиленко/Facebook

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім виступає під час заходу Артем Ващиленко/Facebook

Учасники конференції дивляться відео про наслідки обстрілів у Миколаєві Артем Ващиленко/Facebook

Концепцію "блакитної економіки" почали відпрацьовувати з 2021 року, говорить чоловік.

"Для Миколаєва "блакитна економіка" — це продовження того, що було раніше, що притаманне: суднобудування, судноремонт, водний транспорт, портова інфраструктура, річковий та прибережний туризм, альтернативні джерела енергії, морські біотехнології і рибальство-аквакультура. Для нас це переосмислення спеціалізації у контексті європейських підходів до стратегічного планування", — зауважує Артем Ващиленко.

Три інфраструктурні проєкти передбачають трансформацію території Миколаївського суднобудівного заводу. Всі компоненти портфоліо розроблялись за участі громади, пояснює Ващиленко.

"30 років у центрі міста фактично ржавіюча руїна, економічно вже не є доцільним, зараз вже інша концепція флоту. Ми дійшли, що трансформація заводу відбуватиметься у трьох вимірах: промисловий майданчик для маломірного суднобудування з технологічним парком, історична промислова спадщина, простір "Аквапорт" і "Індустріальний парк" для промислового призначення", — розповів Артем Ващиленко.

Ескіз Миколаївського суднобудівного заводу. One Works

П'ятий проєкт — комунікаційна платформа "Миколаїв – місто на хвилі" для побудови партнерств з фінансування і впровадження проєктів відновлення, поінформував керівник громадської організації.

"На першій конференції Миколаїв вже мав, що представити у рамках Стратегії, запросили понад 160 міжнародних організацій, посольств, представництв. Від колег з ПРООН почули, що продовжуватимуть цю роботу наступного року. Було підписано декілька меморандумів під час події — угоди з партнерами про фінансування деяких робіт з відновлення. А основне — вся робота попереду", — додав Ващиленко.

Що відомо про конференцію

  • Першого листопада 2024 року у Києві відбулась міжнародна конференція "Миколаїв – місто на хвилі". Її організувала Миколаївська міська рада спільно з Українською асоціацією центрів підтримки бізнесу за сприяння Миколаївської обласної державної адміністрації.
  • Конференцію організували в межах ініціативи "Мери за економічне зростання", яка фінансується Європейським Союзом, та підтримана проєктом "Фонд інновацій 2.0", який фінансується Королівством Данія. Обидва проєкти впроваджує Програма розвитку ООН (ПРООН).

Читати ще

Читати ще До села на Миколаївщині приїхала команда лікарів-волонтерів: надавали безкоштовні консультації

Читати ще У Миколаєві сталися пожежі у житловому секторі та на відкритій території

Читати ще День вдячності та пам’яті: у Снігурівці, що на Миколаївщині, вшанували українських захисників

Довідковий Миколаїв