«Ми здобули досвід, який я і уявити не міг»: історія миколаївського піротехніка

За інформацією: Суспільне.

Піротехнік Дмитро Шойман. Фото: ГУ ДСНС в Миколаївській області/Facebook

Свою долю із саперною справою 41-річний піротехнік з Миколаївщини Дмитро Шойман пов'язав ще у роки служби в Збройних силах України. Саме тоді він почав опановувати навички проведення робіт зі знищення вибухонебезпечних предметів. У 2017 році чоловік приєднався до лав ДСНС.

Про те як змінилася діяльність під час повномасштабного вторгнення та як очищує регіон від боєприпасів розповіли на сторінці Головного управління ДСНС у Миколаївській області.

"Розміновуючи територію Миколаївщини, ми здобули такий досвід, що раніше я б і уявити не зміг".

"Так склалось, що свого часу я вирішив перевестись із Національної гвардії України до лав ДСНС. Це був 2017 рік. На першочерговому етапі в роботі допомагали знання та навички, здобуті до цього, але під час війни ми з колегами здобули такий досвід, що раніше я б і уявити не зміг", — розповів Дмитро Шойман.

Дмитро Шойман під час виконання роботи. Фото: ГУ ДСНС в Миколаївській області/Facebook

З початку повномасштабного вторгнення Дмитро Шойман із колегами-піротехніками розміновує території Миколаївщини. Однак, каже чоловік, специфіка роботи у воєнний час відрізняється від розміновування у мирний.

"Ми очищували регіон від боєприпасів часів минулих війн, які також ще досі зустрічаються і чимало. Я думаю, що жоден з нас навіть не уявляв, що масштаби агресії ворога будуть саме такими. Тож, з перших днів повномасштабного вторгнення піротехнічним групам довелось знову вчитись. Ми виїжджали на місця ворожих обстрілів та, як то кажуть, “по гарячих слідах” прибирати з мирних кварталів різнокаліберні боєприпаси", — каже піротехнік.

Піротехніки підіймають боєприпас. Фото: ГУ ДСНС в Миколаївській області/Facebook

Деякі боєприпаси Дмитро бачив в живу вперше, раніше зустрічав їх лише у книжках.

"Після деокупації Снігурівщини, наші сапери виконували надскладні завдання. Збройні сили російської федерації заміновували будинки місцевих жителів, дороги та залишали міни на відкритих територіях. Такої кількості та різновидів пасток, ніхто з нас не бачив раніше", — розповів Дмитро Шойман.

Міни, рештки боєприпасів, набої та спеціально залишені росіянами розтяжки — все це знаходять рятувальники на деокупованих територіях Миколаївщини.

"Минуло понад рік, після звільнення цієї території (Снігурівська громада — ред.), а все ж залишається багато ризикованої роботи, щоб зробити громаду безпечною", — сказав піротехнік.

Довідковий Миколаїв