Міжнародна благодійна місія: американські та канадські волонтери відновлюють зруйновану церкву на Миколаївщині

За інформацією: Суспільне.

Волонтери розвантажують будівельні матеріали. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

На Миколаївщині в колишньому прифронтовому селі Благодатне американські та канадські волонтери відновлюють церкву, яка була зруйнована внаслідок російської агресії. Благодійна місія ініційована євангельськими християнами-менонітами зі Сполучених Штатів Америки.

Як працюють та чим мотивуються іноземці дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами організатора руху пастора Вейна Харша, який прожив в Україні понад 20 років, волонтерські місії організовані з початком повномасштабної війни євангельськими християнами-менонітами зі США, завдяки донатам небайдужих людей.

Спочатку допомагали продуктами переселенцям, потім взялися й за відновлення пошкоджених будівель.

"Є чотири кімнати, які стануть місцем для людей, які захочуть повернутися до Благодатного. Вони могли б там жити тимчасово, поки будують свої будинки. Або ж це буде місце для волонтерів, які там будуть будувати. А ось зал, де була церква — це ми просто зробимо для людей, щоб вони могли просто там зібратися і прославити Бога", — розповідає організатор волонтерського руху Вейн Харш.

Утворивши імпровізований ланцюг, іноземні волонтери вивантажують пачки цементу в зруйнованій російськими обстрілами церкві.

Живий ланцюг, 9 квітень 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Зі слів американця Мерла Сенсеніга, він вражений масштабом руйнувань в Благодатному, в якому з березня по листопад 2022 року точилися бойові дії. Мотивацією чоловіка прилетіти в Україну були кадри зруйнованих будинків.

"Розвантажуємо будматеріали, щоб зробити дах. Невдовзі ми заллємо бетоном там вгорі й покладемо покрівлю, щоб можна було відновити церкву. Тут ми на кілька місяців", — розповідає волонтер Мерл Сенсеніг.

Волонтер Мерл Сенсеніг. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Канадець Дерек Боумен каже, теж долучився, адже подібний досвід у відбудові пошкоджених обʼєктів як волонтер мав у Канаді.

Ми тут не просто щоб відновити церкву, але й щоб допомогти людям отримати притулок, який вони потребують. Мені подобається українська культура, подобаються люди, я залюбки повернувся б колись. Хочу вивчити мову та повернутися.

Волонтер Дерек Боумен. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

За словами заступника голови Первомайської селищної військової адміністрації Валерія Ліщук, з волонтерами познайомили інші благодійники. Роботою іноземців – задоволений.

"Вони демонтували пошкоджений дах. День витратили на демонтаж і другий день – на облаштування армопоясом вгорі будівлі аби "не розповзалися" стіни. Їх приїхало 30 людей. Але вони долучають і місцевих до своєї роботи", — говорить Валерій Ліщук.

Заступник голови Первомайської СВА Валерій Ліщук. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Живуть волонтерив сусідній Киселівці — у будинку Михайла Михальчука, який також долучається до відбудови церкви.

"Щебень привезли на церкву машиною своєю. "Ліс" привожу з ОТГ. Багато хто розуміє українську. Але з більшістю через телефон або перекладача", — розповідає Михайло Михальчук.

Територія зруйнованої церкви в селі Благодатне, 9 квітня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Зі слів заступника голови Первомайської СВА, вже думає про відновлення роботи церкви.

"Церква буде працювати у своєму режимі, як вона працювала до війни. Я зараз розмовляв зі священниками Православної церкви України, які зголосилися по черзі проводити служіння", — говорить Валерій Ліщук.

За словами волонтерів, планують відновити будівлю до осені. Паралельно хочуть також допомагати місцевим з відбудовою осель.

Довідковий Миколаїв