Миколаєвом гуляли чорт, коза та циганка: для містян влаштували святковий вертеп

Різдвяний вертеп, 25 грудня 2023 року. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Миколаївські підприємиці 24 та 25 грудня організували святковий вертеп, аби привітати містян з Різдвом та зібрати гроші для ЗСУ.

Про це кореспондентам Суспільного розповіли організатори святкового дійства.

Чорт, циганка, коза та інші герої влаштували святковий вертеп, аби привітати миколаївців з Різдвом. Співорганізаторка заходу Тетяна Єрьоменко каже, наслідують дві основні цілі — популяризацію української культури та допомогу воїнам ЗСУ.

"Я висвітлюю українські традиції через флористику, оці дідухи, мій вінок, наші зірки, це все зроблено руками флориста. Я хочу донести місцевому населенню, нашому Миколаєву, що таке Різдво. Наше українське Різдво, яке було колись. Ми даруємо дідухи, дідухи — це наша старовинна традиція. До речі, дідух в хату — біда з хати", — розповіла Тетяна Єрьоменко.

Колядники в одному із закладів Миколаєва, 25 грудня 2023 року. фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

За словами Тетяни, після свят дідух потрібно спалити, аби звільнити душі предків, які цілий рік допомагають бути здоровими та щасливими.

Вертеп колядував два дні поспіль, 24 та 25 грудня. У перший день колядники обійшли 14 закладів міста та назбирали понад 30 тисяч гривень. Здебільшого, донатили місцеві підприємці, каже організаторка акції Катерина.

"Ми ходимо, прославляємо, популяризуємо українське наше свято Різдво, а також у нас є певна задача. Ми проводимо збір для наших хлопців, для наших захисників. А саме, ми хочемо кошти, які ми зберемо, передати нашій 36 бригаді. Відізвалися більше ніж 24 заклади нашого міста, які нас з нетерпінням ждуть. Кожен заклад робить свій внесок", — говорить Катерина.

"Ми не п’ємо і не їмо, а просимо, щоб ви нам дали трішечки грошенят на доріжку, для наших захисників", — лунали заклики героїв вертепу.

Учасники заходу, 25 грудня 2023 року. Фото: Тетяна Єрьоменко

Менеджерка однієї з кав’ярень Миколаєва Яна Джилай, до яких завітали колядники, каже, гарні емоції отримали не тільки працівники закладу, а й гості.

"Нас привітали колядники, вони завітали до нас в українському вбранні, щоб заспівати нам пісні, поколядувати, щоб подарувати нам на наступний рік щастя, віри в те, що ми переможемо і все буде добре. Вони співали, вдяглися дуже гарно, дуже приємно. Нашим гостям, я думаю, теж було дуже приємно, почути ці пісні, побачити їх у костюмах, та трохи посміхнутися", — каже Яна Джилай.

Наймолодша учасниця акції Айла, 25 грудня 2023 року. Фото: Тетяна Єрьоменко

Айла — одна із наймолодших учасників вертепу, їй 12 років. Дівчинка каже, заради події навіть прогуляла школу, але причину вважає поважною. Тим більше приєднатися до вертепу їй запропонувала мама.

"Моя мама приходить до мене і каже така, о, а в нас немає дітей, щоб ми ходили колядували, типу, давай з нами. Я дала згоду, тому що це вперше таке, це дуже незвично і це дуже цікаво. Багато контрольних, щоб закінчити чверть, але заради такої події я готова прогуляти", — розповіла дівчинка.

Участь у вертепі взяли працівники місцевих закладів, їхні діти та підписники. Загалом зібралися 15 людей, які вирішили не тільки привітати містян зі святом, а й назбирати гроші для ЗСУ. Колядники обійшли 28 закладів та назбирали близько 55 тисяч грн.