Тролейбуси з автономним ходом, які отримав «Миколаївелектротранс», фото: «НикВести»
До Миколаєва прибули перші три тролейбуси з автономним ходом до 20 кілометрів в рамках реалізації проекту з Європейським банком реконструкції та розвитку.
У пʼятницю, 19 квітня, транспорт був представлений, пишуть «НикВести».
До фінансування закупівлі транспорту долучили також і грантові кошти, зокрема 3,9 мільйонів гривень, які в якості допомоги регіон отримав від Уряду Данії.
Директор КП Юрій Сметана, фото: «НикВести» Тролейбуси, що отримав Миколаїв, фото: «НикВести» Тролейбуси, що отримав Миколаїв, фото: «НикВести»
Загалом місто має отримати 31 тролейбус. На кінець літа 10 з них підготують, щоб запустити маршрутом в Корабельний район. За цей час там змонують зарядну станцію, адже транспорт оснащений можливістю заряджатись від мережі за годину, каже директор КП «Миколаївелектротранс» Юрій Сметана.
— Це тролейбуси українського виробництва PTS Броварський завод «ПТС-Україна». Загалом в рамках контракту ми маємо отримати 31 тролейбус протягом 13 місяців. Наступного тижня ми отримаємо ще два тролейбуси, ми очікуємо до літа поставку ще 5 і після цього їх запустять на маршрут в Корабельний район. За цей час ми організуємо навчання для всіх водіїв за участі фірми-виробника, який повністю покаже, як вони працюють, тому що тут збільшений автономний ход в 20 кілометрів. також тролейбуси будуть забрендовані під бренд-бук Миколаєва. Маршрут буде від кільця Автовокзалу до проспекту Корабельного, це 16 кілометрів, — розповів директор підприємства.
Мер Олександр Сєнкевич перевіряє отриманий транспорт, фото: «НикВести»
Голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповів, що місто очікувало на цей транспорт з 2017 року.
—Хочу подякувати уряду Данії, який співфінансував цей проєкт на 3,9 мільйона євро, на які частково ми закупимо частину тролейбусів. І ці гроші нам не потрібно буде повертати банку. Більша частина їздитиме до Корабельного району, як було обіцяно. Ми продовжуємо пошук водіїв і запрошуємо їх на навчання, — сказав Олександр Сєнкевич.
Новий транспорт є інклюзивним, фото: «НикВести» Новий транспорт є інклюзивним, фото: «НикВести»
Всередині транспорту вмонтовано USB-зарядки. Ще однією особливістю тролейбусів є інклюзивність, адже вони обладнані пандусом та майданчиком для людей, які пересуваються кріслом.
Колектив «Миколаївелектротрансу», фото: «НикВести» Директор ДЖКГ Дмитро Бездольний, фото: «НикВести» Віцемер Юрій Андрієнко, фото: «НикВести» Працівники «Миколаївелектротрансу», фото: «НикВести»
Нагадаємо, про плани закупити новий транспорт з автономним ходом мер Миколаєва повідомив у грудні 2023 року.
На самому підприємстві також переробили тролейбус з транспортного засобу, пошкодженого обстрілами. Замість звичайного відновлення, компанія обрала модернізацію, зробивши транспорт з автономним ходом. Оновлений тролейбус здатний на рух до 20 кілометрів і оснащений системою кондиціонування.
Як відомо, за час воєнних дій збитки підприємства «Миколаївелектротранс» склали 141 мільйон гривень, з яких 46 мільйонів – технічні.