За інформацією: Суспільне.
Учасники Євромайдану в Миколаєві. Архівне фото: Суспільне Миколаїв
Зі слів Ольги, основним організаційним кістяком миколаївського Євромайдану була молодь.
"Ми збиралися на миколаївському майдані. Тобто по трішки виходили. Геть маленька кількість людей, потім більше, більше підтягувались. Миколаїв підтягувався, розумів, що це необхідно і дуже важливо. Так, було холодно, було тяжко. Але там і щовечора приходили люди. В суботу, неділю в обід збиралися. А в будні дні о шостій вечора", — згадує жінка.
Миколаївський Євромайдан. Архівне фото: Суспільне Миколаїв
Миколаївський майдан розташовувався на площі Соборній. Антимайдан — ближче до облдержадміністрації.
"На початку загалом були з міліцією. Намагалися прибрати малесеньке наметове містечко. Чисто символічний намет. От, а вже сутички з антимайданом почалися ближче до весни", — каже Ольга.
У ніч проти 8 квітня 2014 року в Миколаєва розігнали проросійські налаштованих антимайданівців і розібрали їхній наметовий табір.
Учасниця Євромайдану та волонтерка Ольга Колесник. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
"Двіжем" включилися в допомогу": про волонтерство після Революції гідності
Ольга говорить, що ті люди, з якими вона брала участь у Революції гідності, залишились вірними своїм поглядам і до сьогодні.
"Звісно, коли почалася війна у 2014 році, якраз оцей кістяк нашого майдану. Він став і волонтерським таким "двіжем" скажімо так. І включилися в допомогу відразу коли з Криму почали виходити наші війська, включилися в допомогу. І тут на місці, і допомогу вже саме фронту", — говорить учасниця Євромайдану.
Волонтерки за роботою в гуманітарному штабі. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Волонтерську діяльність продовжують й під час повномасштабного російського вторгнення. У гуманітарному хабі волонтерки плетуть елементи маскування, готують енергетичні батончики, роблять окопні свічки, збирають та сортують теплий одяг для військових, організовують збори для військових.
Ольга Колесник з прапор від військових. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Подяка від військових за волонтерську допомогу — шеврони.
"Хлопці, які приїжджають до нас. Це і знайомі наші, друзі наші, які в лавах ЗСУ. І просто хтось приїхав, бо потрібна допомога. І то вони за бажанням, ми ніколи не просимо шеврони. Вони за бажанням знімають, дарують нам", — додає Ольга Колесник.
Шеврони, подаровані волонтерам. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Що відомо про Революцію гідності
- 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років в Україні почались масові протести проти політики тодішньої влади та відмову від європейської інтеграції. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників.
- Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.