За інформацією: Суспільне.
У 2024 році на житло для ветеранів з державного бюджету для Миколаївської області виділили понад 176 мільйонів гривень для закупівлі 80 квартир. Це передбачено одним з пунктів плану внутрішньої стійкості країни — "Політика героїв".
Про це повідомили у пресслужбі Миколаївської обласної військової адміністрації.
Станом на 11 грудня в області функціонують шість ветеранських хабів, інформують в ОВА. Загалом по Україні їх налічують 246 об'єктів, де можуть одночасно отримувати послуги понад шість тисяч людей.
"Президент України Володимир Зеленський ініціював збільшення ветеранських просторів, тож в наступному році їх стане більше".
За даними облвійськадміністрації, на 2025 рік у державному бюджеті передбачено 450 мільйонів гривень для створення ветеранських хабів в усіх регіонах країни та 2,9 мільярда гривень на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів у громадах.
У поточному році в Миколаївській області організовані заходи в межах регіональних програм на понад 44,7 мільйона гривень для підтримки ветеранів та членів їхніх сімей. У 2025-му передбачено таке ж фінансування, додають в Миколаївській ОВА.
Що відомо про проєкти на Миколаївщині для ветеранів та їхніх родин
- У Миколаївській області реалізували проєкт "Психосоціальна підтримка ветеранів, які лікуються в госпіталі". У допомозі військовим, що перебувають в обласному госпіталі ветеранів війни, залучали клінічного кейс-менеджера, юриста, також реалізували психологічні та артпрограми. Про це йшлось в етері "Українського радіо. Миколаїв".
- Також миколаївці можуть доєднатись до проєкту Центру реадаптації та реабілітації "Ярміз", що спрямований на психологічну підтримку людей, які чекають рідних з війни. Групи підтримки третій рік працюють за програмою "5 кроків резильєнтності в парах". Взяти участь у програмі можна онлайн та отримати необхідну психологічну допомогу.
- У регіоні з липня 2023 року триває реалізація експериментального проєкту "Помічник ветерана". 23 кандидати, які склали тестування та співбесіди, восени завершили фахове навчання. Наступний етап — працевлаштування та безпосереднє виконання обов'язків.
- У громадах області станом на жовтень 2024 року працює мобільний хаб, у якому фахівці надають юридичні послуги, психологічну підтримку, а також послуги супроводу з соціальних питань. Скористатися сервісом можуть ветерани/ки, члени їхніх сімей, родини зниклих безвісти, полонених, загиблих захисників та захисниць.
- Також у вересні 2024 року у Миколаєві відкрили ветеранський простір "Центр Ветеранського Розвитку — Veteran Development Centre". У хабі працює спортивна, реабілітаційна зала, артпростір. Також пропонують підтримку через консультації, психологічну допомогу та відпочинок.
Читати ще
Читати ще
У Миколаєві та області 12 грудня вимикатимуть електроенергію: графік
Читати ще
«Укрпошта. Аптека»: жителі Миколаївщини користуються послугою з безкоштовної доставки ліків