Миколаївські біженці долучилися до акції в Ірландії проти російської збройної агресії

Українська діаспора графства Керрі в Ірландії 10 липня влаштувала мирну акцію проти російської збройної агресії. Учасники, серед яких були і миколаївці, виступили із нагадуванням про те, що Україні необхідно більше систем ППО, які захистять лікарні, школи, житлові будинки українців.

Про це повідомляє україномовний вебсайт Ірландії myEIRІнформаційний вебсайт, створений навесні 2024 року українським мандрівником, журналістом та фотографом Артемом Панасюком. Працює виключно на громадських (волонтерських) засадах та не отримує прибутку.

За інформацією видання, на заході зібралися близько сотні українських біженців, зокрема з Миколаївської області, які виступили із нагадуванням Ірландії та усьому світу про те, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони, аби захистити важливі цивільні споруди, а також інфраструктурні об’єкти: електростанції, залізничні та автовокзали тощо.

"Ми прагнемо, аби Росія була оголошена країною-терористом, а її посол висланий з Ірландії. Ми прагнемо, аби правосуддя працювало не лише на словах".

Жінка тримає в руках плакат «Захистіть наших дітей», Ірландія, 10 липня 2024 року. myEIR

Протестувальники тримали у руках плакати із гаслами: "Stop russian terror in Ukraine" (Зупиніть російський терор в Україні), "I’m russian target" (Я російська ціль), "Protect our children from russian missile fire" (Захистіть наших дітей від російського ракетного вогню), "Expel the russian ambassador of terrorism" (Виженіть російського посла тероризму).

Учасники акції з плакатами, Ірландія, 10 липня 2024 року. myEIR

Також люди принесли зображення будівель, які зруйнували російські ракети та фотографії людей, які стали жертвами російської агресії.

Хлопчик біля лампадок, Ірландія, 10 липня 2024 року. myEIR

На землі за допомогою лампадок учасники виклали абревіатуру "UA" навколо якої згуртували дитячі іграшки та квіти.

"Росія має понести відповідальність за свою військову агресію в Україні. Захистіть наших дітей! Наші діти не мають бути живим щитом під час ракетних атак Росії", — звернулися зі сцени до присутніх організатори акції.

Учасники акції, Ірландія, 10 липня 2024 року. myEIR

Українські активісти наголосили, що ППО — це не мілітарна, а гуманітарна допомога. Наприкінці учасники акції заспівали гімн України. Захід тривав близько години.

Читати ще

Читати ще Армія РФ завдала удару по Вознесенську на Миколаївщині: одна людина загинула, ще вісім поранено, серед них — мер

Читати ще «Життя — Батьківщині! Честь — нікому!»: як працює центр спецоперацій «А» СБУ, який обороняв Миколаїв

Читати ще Дрифтували та пригощали борщем: у Миколаєві збирали донати на автівки для бійців 54-ї ОМБ