За інформацією: Суспільне.
З 13 листопада розпочалась доставка вакцин АДП-мкомплексна вакцина проти дифтерії та правцю у регіони України. Перші партії надійдуть у Миколаїв, Одесу, Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Запоріжжя, Чернівці, а також Донецьку область. В інші регіони вакцину почнуть доставляти з 18 листопада.
Про це повідомляє Центр громадського здоров'я України.
Державне підприємство "Медичні закупівлі України" придбало 1 952 000 доз вакцини АДП-м для вакцинації проти дифтерії та правця для дорослих. Наприкінці жовтня Держлікслужба надала висновок про відповідність вакцин вимогам державних і міжнародних стандартів, повідомляє Центр громадського здоров'я.
"АДП-м (адсорбована дифтерійно-правцева вакцина зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) використовується для ревакцинації підлітків і дорослих".
Зазвичай щеплення нею роблять у 16 років, а далі кожні 10 років протягом усього життя (26, 36, 46 років і далі).
Чим небезпечні дифтерія та правець
Коли людина хворіє на дифтерію, то в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Також у кров може потрапити дифтерійний токсин, до шкідливої дії якого чутливі майже всі органи, а надто серце, нервова система та нирки, розповідають у ЦГЗ.
Правець вражає нервову систему і призводить до болючих м’язових спазмів (судом). Ризики смерті від правця, навіть з отриманням медичної допомоги, можуть сягати 80 відсотків. Збудник правця потрапляє в організм людини з ґрунту та екскрементів тварин через:
- рани, порізи, подряпини;
- опіки; укуси тварин;
- нестерильне обладнання для пірсингу, татуювань та ін’єкцій;
- травмування гострими предметами та уламками деревини.
"Єдиним і надійним захистом від цих хвороб є вакцинація. Якщо не пам’ятаєте, чи отримували ви коли-небудь щеплення проти дифтерії та правця, сімейний лікар складе для вас індивідуальний графік вакцинації", — повідомляють фахівці Центру громадського здоров'я.
За інформацією ЦГЗ, вся вакцинація за Календарем профілактичних щеплень — безоплатна. Щоб отримати щеплення або вакцинувати свою дитину, необхідно звернутися до сімейного лікаря, терапевта або до найближчого закладу охорони здоров’я.
Читати ще
Читати ще
На Миколаївщині рятувальники двічі ліквідовували наслідки ДТП
Читати ще
Зрошення на Миколаївщині та Херсонщині: аграрії утворили найбільшу в Україні організацію водокористувачів