Миколаївський майстер робить акумуляторні наплічники та антени для ЗСУ

За інформацією: Суспільне.

Ростислав демонструє рюкзак з вбудованим акумулятором. Фото: Олександр Гордієнко

Дві розетки, індикатор заряду. Ростислав говорить, що збирає такий акумуляторний наплічник в середньому за день.

"У цьому великому відділі ми кладемо акумулятор та інвертор. У цьому трішки менше відділі ми кладемо коробочку де знаходяться усі роз’єми. На 220 розетки, USBшки, гніздо для зарядки", – показує він.

Собівартість такого пристрою — 25-26 тисяч гривень. Ростислав з дружиною зробили вже понад 50 подібних наплічників.

Волонтерка Олена, до якої звертаються військові із заявками на подібні речі, розповідає, що перший наплічник зробили у червні минулого року. Відтоді, на них організовують цільові збори грошей.

"Нас попросили тоді зробити рюкзак, який буде давати живлення СтарлінкуStarlink — система, яка надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети. 16 годин. До речі, як з’ясувалось, перший рюкзак і живив 16 годин. Але трішки перестрахувалися і Ростик зробив рюкзак який живить набагато більше. Він понад добу може працювати. Ростик каже 35 годин, але хлопці тестували, виходить до 50 годин", – каже Олена.

Олена, волонтерка. Фото: Олександр Гордієнко

Місткості акумуляторів вистачить зарядити телефон близько ста разів, говорить Ростислав. Сам пристрій заряджається від мережі 220 приблизно вісім годин. У цьому ж приміщенні збирають антени, які використовують оператори дронів.

"Це підсилення зв’язку між пультом та саме дроном. Зробили її, щоб замінити антену "Alientech" на фронті. Тому що вона доволі дорога. І хлопці жалілись, що треба багато грошей, щоб її купити. Ці антени зробили у два рази дешевше, та вони напевне у два рази потужніші. Ну, приблизно за нашим розрахункам вона десь відсотків на 30 потужніша, ніж "Alientech", – розповідає Ростислав.

У реальних умовах можна залетіти на 12 кілометрів без втрати зв’язку замість 4,5 на заводській антені. Це дозволяє в першу чергу операторам працювати на більш безпечних для життя відстанях, говорить Ростислав.

"Це от в принципі от такий комплект готовий вже для використання", – показує він.

Комплект. Фото: Олександр Гордієнко

Вартість такої антени приблизно 16 тисяч гривень. Гроші на них збирають також волонтери.

"Якщо хлопці, ті які виходять на добові, то вони носять її з собою. Зараз ми щільно працюємо з хлопцями з Авдіївки. То вони її просто один раз виставили. То вони їх місцями зазвичай міняють. Прибіг, замінив, ту кинув на зарядку, а нову поставив. В них зазвичай по 2 антени", – каже Ростислав.

Ростислав говорить, що компоненти рюкзака та антени прості, невибагливі та швидкозмінні, що дає змогу відремонтувати пристрої "в полі".

Довідковий Миколаїв