Мініатюрне відродження з LEGO: Миколаївський дизайнер відтворює зруйновані обстрілами РФ будівлі

За інформацією: Суспільне.

Колаж Суспільне Миколаїв

Миколаївський дизайнер Олександр Єрмолаєв створює з конструктора LEGO моделі будівель зруйнованих російськими військами. Олександр створив власний інтернет-проєкт "MiNiMISTO". На сайті проєкту зібрані моделі будівель з LEGO та їх історія.

Про це кореспондентам Суспільного розповів дизайнер Олександр Єрмолаєв.

Проєкт "MiNiMISTO" зародився під час коронавірусного карантину. З початку це було хобі Олександра Єрмолаєва.

"Я не сподівався на його продовження, ось таку постійність, серійність і так далі. Але коли побачив фідбек від користувачів соцмереж, де я викладав свої роботи, зрозумів, що людям це цікаво та корисно взагалі, як популяризація історії Миколаєва в той час".

Миколаївська обласна рада, маріупольський драматичний театр, будівлі зруйнованого Бахмута та Херсона, всі ці споруди Олександр Єрмолаєв відтворив з конструктора LEGO.

Чоловік каже, зіштовхнувся з хвилею хейту коли тільки розпочав займатися LEGO.

"Мене вкурвлювало на той момент, коли казали, що я не з того міста почав. Нащо розповідати про якийсь Миколаїв, який там більшість людей не знає, що тут взагалі є, що це за місто", — говорить дизайнер.

Миколаївський міжнародний аеропорт. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Будинок Рад. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Адміралтейство. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Арка з надписом «Херсон». Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Диспетчерська вежа Донецького аеропорту ім. Прокофʼєва (ДАП). Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Донецький академічний обласний драматичний театр. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Скульптура «Мауглі і Багіра». Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Миколаївська обласна державна адміністрація. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Миколаївський академічний художній драматичний театр. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Миколаївський обласний художній музей ім. В. В. Верещагіна. Автор: Олександр Єрмолаєв. Фото: minimisto.in.ua

Одна з робіт Олександра — Будинок офіцерів флоту у Миколаєві. За його словами, технологія створення у нього не правильна, але швидка й економна.

"Взагалі будь-яка модель вона проєктується від вікон. Тобто оскільки в лего вікно — стандартна деталька, то ми просто дивимося на реальну будівлю, на її вікна і приблизно на око вираховуємо скільки там між двома вікнами, скільки висота там, всі відступи, але починаємо це все від вікна", — розповідає автор проєкту.

Фізична модель Будинку офіцерів флоту. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів Олександра, він наслідує мету популяризації, саме Миколаєва, але з початком повномасштабного вторгнення розширив цей проєкт та почав відтворювати будівлі зруйновані російськими військами по всій Україні.

Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв «В перші дні (війни — ред.) звичайно мова не йшла про LEGO, все це було згорнуто. Але з часом сидячи в коридорі я зрозумів, що треба використовувати наш інструментарій для того аби показувати воєнні злочини, які коять росіяни на нашій землі». Олександр ЄрмолаєвДизайнер та автор проєкту «MiNiMISTO».

Дизайнер зі своєю командою сконцентрувалися на відбудові саме тих споруд, які постраждали від обстрілів, або були повністю зруйновані.

Олександр говорить, що у 2022 році до проєкту "MiNiMISTO" приєдналися фанат LEGO з Польщі Артур Самков та стоматолог родом з Краматорська Ілля Зубашев.

"Мабуть, найвідоміша така моя робота це Ластівчине гніздо, воно не було пошкоджене, але воно є символом українського Криму", — розповідає Артур Самков.

За словами Артура, команда брала участь з Ластівчиним гніздом у проєкті від UNITED24, де було створено 5 унікальних наборів та розіграно серед тих хто задонатив.

Стоматолог з Краматорська Ілля Зубашев говорить, збирає будівлі з LEGO, коли має час та натхнення.

Фото з особистого архіву Іллі «Після удару по Краматорському вокзалу — коли Олександр відтворив модель вокзалу, я вирішив, що треба включатися. Я будував будинок Юр’єва з Маріуполя, будував Вінницьку адміністрацію та Лисичанську гімназію». Ілля ЗубашевСтоматолог з Краматорська.

Чоловікам конструювати допомагає спеціальний ресурс, на якому з деталей конструктора можна зібрати споруду онлайн і вже виходячи з цих даних відтворити її наживо. Через обмеженість у деталях LEGO, більша частина робіт команди "MiNiMISTO" зберігається в електронному форматі.

Довідковий Миколаїв