Новостворене Міністерство національної єдності повинно не втратити вже існуючі функції Міністерства реінтеграції.
Про це у коментарі Укрінформу заявила співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості Юлія Тищенко за підсумками публічної дискусії на тему: “Важкий 2024 рік і непрогнозований 2025-й: ключові загрози та очікування”.
“Поки ми знаємо, що Міністерство національної єдності сформовано на базі Мінреінтеграції, а в його планах — зосередитись на роботі з українцями за кордоном. На мою думку, у цьому процесі важливо “із водою не виплеснути дитину”. Тобто новостворене відомство мало б зберегти вже існуючі функції Міністерства реінтеграцїї, а, при цьому, й уникнути дублювання повноважень інших відомств, які також працюють з громадянами за кордоном”, — розповіла Тищенко.
Читайте також: Зеленський провів нараду про повернення з-за кордону українців, які виїхали через війну
Своєю чергою співзасновник Національної платформи стійкості та згуртованості Володимир Лупацій наголосив, що дії новоствореного відомства мали б відповідати назві.
"У світі дійсно є країни із міністерствами національної єдності. Наприклад, багатоетнічна Малайзія, де є прагнення держави об'єднати суспільство. І там є політичне розуміння, що національна єдність — не гасло, а політика залучення і приналежності до країни. І назва нового відомства говорить про національну єдність та згуртованість України. Воно не повинно обмежуватись питаннями діаспори, а ми поки чули лише про це. Ключовий момент — знайти інструментарій для ефективного виконання своїх функцій. По-перше, слід запустити майданчик для діалогу. По-друге, у відомстві мають залишити проєкти, які вже працюють на згуртованість. Також важливо розширювати їх", — вважає Лупацій.
Читайте також: Чернишов розповість про Міністерство національної єдності українській громаді у Варшаві
Як повідомляв Укрінформ, уряд активізує роботу зі створення сприятливих умов для повернення українців, зокрема Міністерство єдності має цього року представити напрацювання у цій сфері.