Мінрозвитку хоче залучити додаткове фінансування для впровадження розподіленої генерації

У 2025 році триває впровадження розподіленої генерації, однак для забезпечення автономного функціонування критичної інфраструктури ще є непокрита потреба у коштах.

Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк на засіданні наглядової ради ПРООН "Програма зеленого відновлення енергетики України", передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

"Війна триває, і тому нам потрібно формувати резерви та забезпечувати можливість автономного функціонування критичної інфраструктури. Все ще маємо непокриту потребу, тому закликаємо UNDP і всіх партнерів програми продовжувати допомогу Україні в підготовці до нового опалювального сезону. У 2025 році будемо і надалі впроваджувати розподілену генерацію систем електро- та теплопостачання. Мінрозвитку активно спільно з міжнародними партнерами працює над можливістю залучення додаткової донорської допомоги та міжнародних фінансових ресурсів", — сказала Денисюк.

Марина Денисюк

За її словами, цьогоріч планується підключення близько 560 МВт потужності на когенераційних установках та 370 МВт теплової потужності – на блочно-модульних котельнях. Всього в Україну доставлено 277 МВт когенераційних установок та блочно-модульних котелень – загальною тепловою потужністю 488 МВт. 

Зазначається, що за рахунок активної співпраці з міжнародними партнерами та бюджетному фінансуванню забезпечено 55% (1,5 ГВт) від необхідних 2,7 ГВт обладнання теплової генерації. 

Денисюк також нагадала, що Мінрозвитку відібрало 37 проєктів на суму 1,4 млрд грн у напрямку енергетичної стійкості громад Третього етапу Програми відновлення України, що фінансується у межах траншу Європейського інвестиційного банку. Новий відбір очікується вже цього року. 

Крім того, Мінрозвитку зі Світовим банком опрацьовує додаткову частину проєкту RePower.

Читайте також: У регіонах за чотири місяці поточного року створили додаткові 365 МВт нової генерації

Як повідомлялося, за підтримки Програми розвитку ООН у різних областях України встановлено понад 450 МВт додаткової генерації електроенергії.

“Програма зеленого відновлення енергетики України” – мультидонорський проєкт, який має сприяти відновленню критично важливої енергетичної інфраструктури. У межах програми ПРООН надає підтримку в відборі, закупівлі та встановленні енергетичного обладнання та проводить навчання для постачальників послуг та бенефіціарів, наприклад, лікарень. Програма покликана забезпечити стабільне та надійне енергопостачання, особливо у складні зимові місяці на тлі постійних атак на енергетичну інфраструктуру.

Проєкт фінансується урядами Бельгії, Данії, Ісландії, Німеччини, Норвегії, Республіки Корея, Швеці та Японії.

Фото: Мінрозвитку

Джерело

Довідковий Миколаїв