Мінстр Ляшко взяв у радники людину зі шлейфом корупції: що думають про скандальну Одарій-Захар’єву на малій батьківщині

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Протягом двох років Наталія Одарій-Захар’єва системно знищувала систему охорони здоров’я Одеської області. Перебуваючи на посаді керівниці департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, Одарій-Захар’єва за підтримки колег реалізувала близько п’яти корупційних схем, уникнувши покарання. Про це в коментарі УНН розповів голова «Ради громадської безпеки» Марк Гордієнко.

Цитата

«Два роки Одарій-Захар’єва разом із головою Одеської облради Григорієм Діденком системно мародерили, знищували нашу медицину. Вчиняли системні злочини зі знищення лікарень, продажу корпусів лікарень через схему оренди.
Запровадили корупційну схему з харчування, знищивши харчоблок, створивши монопольну фірму.

А що вони зробили зі службами екстреної медичної допомоги… Це КП з бюджетом у мільярд гривень вони мародерствували як могли: закуповували машини швидкої допомоги не тієї комплектації та за завищеними цінами, робили тендери на пальне під фірму, яка має вкрай обмежену кількість заправок в області — 8 чи 10 штук. У результаті швидка, щоб заправитися, мала їхати 150 км в один бік і 150 в інший. І заправляли ці швидкі поганим бензином.

Ми знаємо, що в нашій державі багато чиновників хочуть заробити. Але, як правило, роблять це непомітно, намагаючись зберегти обличчя. Ці ж (Одарій-Захар’єва, Діденко — ред.) повністю перейшли межу. Плюс — правоохоронні органи на все заплющували очі… Тому вони це і творили», — заявив Гордієнко.

Додамо

За Одарій-Захар’євою тягнеться шлейф корупційних скандалів. Але це не заважає їй «робити» стрімку кар’єру, продовжив активіст.

«Одарій-Захар’єва досить непотоплювана. Її переводять з посади на посаду, незважаючи на катастрофічну ситуацію з медициною в Одеській області. Ситуація почала змінюватися з приходом нового голови ВЦА — Олега Кіпера. Думали, звільнять і все. Але ні, вона тут же написала заяву, і її перевів до себе міністр охорони здоров’я (В. Ляшко — ред.).
Річ у тім, що Одарій-Захар’єва перебуває глибоко в системі, вона частина цієї системи. Тому Ляшко її і тримає. Вона непотоплювана, вона плоть від плоті корупційної системи, яка пожирає нашу державу. Вірний солдат партії, як раніше казали. Гвинтик великої партійної машини. Ось це все — про Одарій-Захар’єву. Вона маленька людина, але на таких як вона і тримається система, корупційна», — резюмував він.

Нагадаємо

Минулого року, у розпал війни рф проти України, чиновники Одеської облради спільно з на той час главою профільного департаменту Одеської ОДА Одарій-Захар’євою вирішують віддати в оренду три корпуси хіміотерапії обласного диспансеру в приватні руки на 49 років. У цих корпусах, як на той час, так і сьогодні онкопацієнти проходять безоплатні курси хіміотерапії, однак нові власники стали вимагати вигнати людей з онкодиспансеру.

Ініційована Одеською ОВА перевірка онкодиспансеру після звільнення Одарій-Захар’євої з’ясовує кричущі факти, інформація про які вже розповсюджувалася в ЗМІ. Скандал змусив виправдовуватися й облраду, однак там не знайшли інших аргументів, окрім того, що вони «не знають, як це сталося».

Буквально днями голова Одеської ОВА Олег Кіпер повідомив, що їм вдалося відновити справедливість і завершити розірвання договору оренди нотаріально. Тож, онкопацієнти й надалі отримуватимуть у належних їм корпусах безкоштовне лікування. Також, за словами Кіпера, усі матеріали передадуть до правоохоронних органів.

Щодо Одарій-Захар’євої, яка вочевидь одна з тих, хто чинив вирішальний вплив на цю скандальну оборудку, то зараз її працевлаштував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко своєю радницею. Нещодавно вони разом відвідували форум у Львові, тож, схоже, радниця вона його не формальна. Додамо, що МОЗ не надало відповіді щодо працевлаштування скандальної експосадовниці ОВА в міністерстві.

Джерело: УНН