«Миші по голові ходять». Як війна змінила життя жителів села Благодатне

За інформацією: Суспільне.

Володимир. Фото: Єлизавета Кротик

Він каже, що побудував халабуду за день, коли замерзли, спавши під голим небом.

"Ми як надворі поспали дві ночі, як замерзли, то це ми за день її збудували, ми під голим небом тут спали, розчищали, а потім добре похолоднішало, ми за день її зробили та вже в теплі були. Я перезимую в цьому, я не переживаю за це", – каже він.

Поруч з халабудою — будинок Володимира. Чоловік говорить, що через прильоти російських снарядів, згоріло 90 відсотків будівлі.

Зруйнований будинок Володимира. Фото: Єлизавета Кротик

Світлана також зимуватиме в селі Благодатне, поруч зі своїм розбитим будинком. Зі слів жінки, волонтери з Америки побудували їй літню кухню, але в ній немає нічого, крім розкладачок.

"У кухні немає нічого, дали нам розкладачки, але їсти варити немає на чому і немає в чому, ковдри дуже легенькі дали. В нашому селі є жінка, у неї в літній кухні хоч трошки щось залишилося, якийсь посуд, дивани, то ми ночуємо там в неї", – каже вона.

Вона показує, де були прильоти снарядів під її будинком.

"Це прям під будинок був приліт, тут витягували хвостовик, і там під вікном, там під воротами, бачте ворога пробиті, там снаряд лежав"

Світлана демонструє свій двір, який був пошкоджений внаслідок обстрілів. Фото: Єлизавета Кротик

У літній кухні жінка поставила буржуйку. Говорить, за допомогою неї грітимуться взимку.

"Ми в селі постійно, тут натопили, щоб стіни обігрілися. Тут ще мають хлопці шпаклювати, але бачте, стіни мокрі, їх треба висушити, але постійно йде дощ і вони не сохнуть", – каже вона.

Світлана скаржиться, що немає газової плити, холодильника та інших зручностей.

"Треба газова плита, треба холодильник. Це ми забрали холодильник, щоб ту гуманітарку, що нам дають класти до холодильника, тому що мишей купа, миші по голові ходять, що не покладеш, вони все з’їдають, тому мусимо ховати, аби якась крупа хоч була"

Довідковий Миколаїв