Мистецтво об’єднує. Представники херсонського та миколаївського театрів розповіли про свої прем’єри

За інформацією: Суспільне.

Олександр Книга, Сергій Павлюк, Артем Свистун. Фото: Богдана Будулуца

У Миколаївському академічному художньому драматичному театрі 28 листопада відбулася пресконференція, присвячена підготовці прем’єрних вистав. Роботи миколаївського та херсонського театру, створені за мотивами творів українських письменників.

Про це з місця повідомляють кореспонденти Суспільного.

На заході виступили директори херсонського та миколаївського театрів Олександр Книга та Артем Свистун, а також автори та режисери п’єс Олена Маляренко, Альона Мовчан та Сергій Павлюк. Театральні діячі розповіли про свою співпрацю, мету та зміст своїх творінь, а також про виклики, з якими зіткнулися під час окупації Херсона російськими військами.

Режисерка Олена Маляренко поділилася своїм досвідом написання оповідань у період окупації Херсона. Вона розповіла, що вона вважала себе відповідальною за те, що відбувалося, і не мала морального права виїжджати з міста. Вона також презентувала фрагмент п’єси "Черга за російськими сім картами".

Чим більше я на росіян дивилася і чим більше я бачила, що люди бояться, тим більше мені хотілося сказати своє, мені хотілося, щоб люди припинили боятися.

Олена Маляренко зачитує фрагмент своєї п‘єси. Фото: Богдана Будулуца

Олександр Книга зазначив, що ідея створити виставу за новелами Олени Маляренко

"Буде тобі враже, так, як відьма скаже" народилася після того, як він почув її розповіді про життя херсонців під окупацією. Вони були такі смішні, й у нас з’явилася ідея випустити виставу не з плачем про війну, а навпаки", — сказав він.

Альона Мовчан розповіла про свою п’єсу "Котигорошко проти вікінгів", яка є сучасною інтерпретацією української народної казки. Вона сказала, що її метою було показати, що українська культура є багатою та цікавою, а також створити веселу та динамічну виставу для дітей та дорослих.

Артем Свистун розповів про співпрацю з херсонським театром, яка почалася у минулому сезоні. Він сказав, що вони підписали творчий меморандум, їздили одне до одного на гастролі, підтримували наші проєкти.

У минулому сезоні в прифронтовому Миколаєві ми підписали творчий меморандум, їздили одне до одного на гастролі підтримували наші проєкти. Ми не зламалися, нас не злякали прильотами, обстрілами і навіть в укритті ми проводили наші заходи

Артем Свистун. Фото: Богдана Будулуца

Також Олександр Книга зазначив, що під час окупації російські силовики використали Херсонський обласний музично-драматичний театр як базу для свого театрального проєкту, але не досягли успіху. Після звільнення міста від окупації, офіційний театральний колектив відновив свою роботу під назвою Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша, тоді як російські силовики, хоча й мали базу, не змогли представити жодної вистави.

Олександр Книга. Фото: Богдана Будулуца

Прем’єра вистави "Буде тобі враже, так, як відьма скаже" відбудеться третього грудня у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі.

Довідковий Миколаїв