«Моя задача — виконати все в потрібний момент». Історія протитанкіста з миколаївської 79-ї бригади

За інформацією: Суспільне.

Колаж Суспільне Миколаїв. Фото: 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

"Сєдой" — молодший сержант миколаївської 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади ЗСУ. Боєць внаслідок прориву російських військ на Донеччині влучними пострілами з протитанкового ракетного комплексу "Javelin" знищив чотири броньовані машини, зірвавши російську атаку.

Про це восьмого січня повідомила пресслужба 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади Збройних сил України.

За інформацією 79-ї бригади, армія РФ знову зробила чергову спробу прорвати оборонні межі Таврійських десантників на Донеччині, кинувши на штурм п’ять одиниць бойової броньованої техніки разом з піхотою. Втім, спроба невдала.

"Штурм було відбито: техніка залишилась горіти у полі, а більшість бійців ворожої піхоти було знищено", — зазначили в бригаді.

У цьому бою відзначився протитанкіст одного з підрозділів бригади — молодший на позивний "Сєдой". Він знищив чотири броньовані машини, зірвавши атаку, тим самим довів особистий рахунок до 22 знищених російських технік.

"Командування вже розуміло, що скоріш за все буде прорив ворога, ми підготувалися та очікували ворога. Буквально години дві-три та аеророзвідка виявила рух двох одиниць техніки в моєму напрямку. Чекав, поки під'їдуть до зони ураження та відпрацював по них. Там вони й залишилися", — каже військовий.

Дві одиниці техніки ЗС РФ, по одній з яких пряме влучання, 8 січня 2024 року. Фото: 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Через десять хвилин російські війська зробили повторну спробу наступу, говорить "Сєдой".

"Аеророзвідка знову виявила ще три одиниці техніки, яка їхала з того ж напрямку. Я відпрацював по двох одиницях та знищив їх, по ще одному відпрацювало інше озброєння. Це був великий наступ, тому що п'ять одиниць техніки — це багато", — розповідає він.

Відбиття наступу ЗС РФ, 8 січня 2024 року. Фото: 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада

Також в бригаді повідомляють, що з початку 2024 року їх військовими вже знищили, чи пошкоджено 29 одиниць бойової броньованої техніки армії РФ. Втрати живої сили склали понад 200 бійців.

Довідковий Миколаїв