Після обрання Дональда Трампа президентом США обставини для України стали серйознішими, однак позиція Франції та Європи щодо підтримки українців лише посилюватиметься.
Про це директор дипломатичної та консульської академії Міністерства закордонних справ Франції Дідьє Ле Бре заявив у коментарі кореспондентові Укрінформу в кулуарах Паризького форуму миру.
«Позиція Франції із цього приводу дуже чітка. Незалежно від рішення Трампа, Європа залишається центральною у плані підтримки України. Підтримка озброєнь, підтримка навчання, політична, економічна підтримка. Очевидно — українці стоять у першому ряду, бо саме вони сьогодні захищають Європу», — підкреслив Ле Бре.
Прихід до влади Трампа експерт назвав поворотним моментом, який може лише підштовхнути Європу до посилення своєї ролі.
«Щодо основних цілей, незалежно від того, що вирішить президент США, я думаю, що це лише прискорить процес. Якщо Трамп вирішить заморозити поставки зброї, це змусить європейців негайно шукати цю зброю зі складів деінде. І ми вже показали, що це можливо. У випадку з Францією — ми надаємо специфічну зброю, якої у нас не було. І ми значно прискорили її виробництво», — зазначив дипломат.
Бачення Трампа щодо вирішення війни за 24 години він назвав «неприйнятним» для Європи. Водночас європейські політики готувалися до зміни влади у США.
«Я думаю, що багато хто тут розглядав цю альтернативу і прораховував це як сценарій. Але згадайте, коли Трамп прийшов до влади вперше і почав говорити, що стаття 5 Договору про НАТО більше не є автоматичною для європейців, що ми зробили? Ми засвоїли наш урок. Ми сказали собі, що не збираємося відмовлятися від трансатлантичного альянсу, але нам доведеться розбудовувати наш суверенітет і європейську оборону, яка буде сильнішою і надійнішою. Тож насправді це нам допомогло. Тож, по суті, навіть коли Трамп приймає односторонні рішення, Європі вдається адаптуватися. І це лише прискорює процеси», — сказав дипломат.
Ле Бре підкреслив, що події в Україні підштовхують Європу до швидких змін, а Україну так само наближають до ЄС.
Читайте також: Стармер і Макрон говорили про Україну віч-на-віч упродовж 20 хвилин — ЗМІ
«Коли Путін вторгся в Україну і змусив нас зіткнутися із реальністю, що ми більше не можемо отримувати нафту і газ, які хотіли німці, що ми маємо повністю переорієнтовувати всі наші системи постачання, таким чином Путін допоміг нам зробити те, що ми повинні були зробити раніше. І саме Україна підштовхнула Європу стати сильнішою. Звичайно, саме тому в ЄС з Україною буде головний козир. Він матиме країну, яка адаптувалася, яка продемонструвала стійкість своєї оборонної системи, яка виводить Європу на кращий рівень», — наголосив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, колишній державний секретар Майк Помпео вважає, що Трамп після вступу на посаду займе більш жорстку позицію щодо розв'язаної Росією війни проти України, аніж під час передвиборчої кампанії.