«Можуть знаходити друзів»: на Миколаївщині працює дитячий психологічний центр

За інформацією: Суспільне.

У Баштанці, що на Миколаївщині, працює дитячий центр зі стабілізації психоемоційного стану для дітей та батьків. Тут організовують групові тренінги, ігрові вправи, танцювальні руханки та арттерапії.

Детальніше про це кореспондентам Суспільного розповіла менеджерка дитячого центру "Родина Деполь" благодійного фонду "Деполь Україна" Анастасія Агейкіна.

За її словами, головна мета проєкту — стабілізація психоемоційного стану для дітей віком від 4 до 16 років та їхніх батьків.

"Особливу увагу, звичайно, ми приділяємо малозабезпеченим сім'ям, сім'ям військовослужбовцям та одиноким матерям, але взагалі надаємо і запрошуємо усіх дітей", — говорить Анастасія.

"Корисно, тому що дітки можуть прийти сюди познайомитися, соціалізуватися, знаходять друзів".

Заняття з дітьми у центрі психологічної стабілізації, Миколаївщина, липень 2025 року Суспільне МиколаївМаріетта Мкртчян

Інтерʼєр у дитячому центрі, Миколаївщина, липень 2025 року Суспільне МиколаївМаріетта Мкртчян

Інтерʼєр у дитячому центрі, Миколаївщина, липень 2025 року Суспільне МиколаївМаріетта Мкртчян

Психологиня благодійного фонду "Деполь Україна" Олена Саласіна говорить, вправи для дітей націлені на подолання стресу, емоційне розвантаження та зниження тривоги.

"Моя задача — їх познайомити, згуртувати й працювати вже з групою. Ми працюємо і я використовую під час роботи арттерапію, групові тренінги, ігрові вправи, танцювальні руханки", — розповідає психологиня.

"Діти в такій атмосфері розкриваються, знайомляться, знаходять друзів собі. І велика ще увага приділяється роботі з батьками. І якщо у батьків є якийсь індивідуальний запит до мене, я це пропрацьовую".

Діти малюють плакат на психоемоційному тренінгу, Миколаївщина, липень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Тричі на тиждень Михайло приходить на заняття до дитячого центру "Родина Деполь". Хлопчик каже, подобається робити вироби своїми руками.

"Спочатку нитки плів, а потім робив квіти, а потім робив блискітки. Мені дуже подобаються такі кольори", — говорить Михайло.

Учасник психологічного тренінгу Михайло. Суспільне Миколаїв/Юрій Руденко

Бабуся Михайла Ольга розповідає, онук разом з батьками переселились до Баштанки через повномасштабну війну.

"У мене внук непосидючий був, як прийшов сюди. Іграшки складати це була велика проблема, а зараз він іде з задоволенням. Зміни дуже великі у нас і він із задоволенням біжить до дівчат сюди", — каже жінка.

Учасниик психологічного тренінгу, Миколаївщина, липень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Проєкт фінансує благодійний фонд "Деполь Україна" та розрахований на три місяці для різних груп дітей. Заняття організовують два-три рази на тиждень по три години на день, каже менеджерка Анастасія.

Читати ще

Читати ще

Акції-нагадування і вшанування, майстерклас та лекція у зоопарку: куди піти у Миколаєві вихідними

Довідковий Миколаїв