Молитва, хвилина мовчання, покладання квітів. У Миколаєві вшанували пам’ять жертв Голокосту

За інформацією: Суспільне.

Голова обласної єврейської громади Михайло Гольденберг, Миколаїв, 26 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Відтак всім присутнім запропонував підписати звернення до місцевої влади. Ініціативу підписала вже 31 людина, каже голова єврейської громади.

Присутні на акції, Миколаїв, 26 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На захід прийшов миколаївець Юрій. Рідні чоловіка загинули від переслідувань нацистів, однак бабуся врятувалась.

"Її прихистили небайдужі українці в Тернопільській області. І потім за одного з українців вона вийшла заміж, і так наша сім'я "продовжилась". Вона не любила про це згадувати, у неї починався одразу тремор. Тому що це була табуйована тема", — говорить містянин.

Покладання квітів. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Серед відвідувачів Любов — донька Григорія Цибулька, який в часи Другої світової війни переховував єврейську дівчинку від нацистів.

"Я горджуся ним. Тому що він виховав це дитя, якому було 3,5 роки. Вона закінчила школу непогано, вийшла вдало заміж ця Шоіхет Рая. Вона дуже добре ставилась до батьків і допомагала їм, коли була дорослою, бо знала, що їй врятували життя", — розповідає Любов.

Пам’ятник жертвам Голокосту у сквері. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначають щороку 27 січня. Дату затвердила у 2005 році Організація Об'єднаних Націй.

Довідковий Миколаїв