За інформацією: Суспільне.
Учасники проєкту Українсько-данського дому. Фото: Українсько-данський молодіжний дім
У Миколаєві навесні 2024 року відкриють Українсько-данський молодіжний хаб — простір для розвитку та втілення у життя проєктів місцевої молоді, від 14 до 35 років. Над створенням філії працює команда Українсько-данського молодіжного дому. Міністерство закордонних справ Данії виділило на проєкт 5 мільйонів данських крон.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Українсько-данського молодіжного дому Юлі Арнфред Боєсен.
У лютому 2023 року команда відкрила Молодіжний дім у центрі Києва, де вже кілька тисяч молодих людей залучилися до молодіжних подій та активностей, розповіла Юлі Арнфред Боєсен. Нині, каже, час розширюватись і започаткувати фізичну присутність у Миколаєві, який нині є пріоритетом данської підтримки України.
"Миколаївщина — регіон, що дуже постраждав від повномасштабної війни, і для нас важливо взяти на себе роль підтримки молодих людей, аби вони були активними, демократичними громадянами й громадянками. Хочемо бути певні, що Миколаївщина — як й інші регіони — має яскраву, живу місцеву громаду, де молодь бере участь у культурному житті й розвитку", — розповіла директорка Українсько-данського молодіжного дому.
Учасники зустрічі ініціативної молоді. Фото: Українсько-данський молодіжний дім
Молодіжний хаб працюватиме як центр молодіжної активності та демократії в Миколаєві та регіоні. Окрім цього, команда ставить за мету поєднувати молодь південного регіону з іншими областями України та з молоддю-однодумцями в Данії.
"В основі ідеї — допомогти молоді організовувати власні ініціативи й проєкти та відточувати демократичні й культурні навички, аби вона брала активну участь у прийнятті рішень і у житті своєї спільноти".
Задля цього Українсько-данський молодіжний дім організує можливості для здобуття знань й інструментів та надасть фізичний простір для зустрічей.
"Головне у майбутній діяльності хабу — все про молодь і для молоді".
"Це буде вільний й інклюзивний простір, доступний для будь-кого, всупереч різності досвідів, поглядів і потреб. У Хабі відбуватимуться тренінги, семінари та програми обміну, спрямовані на діалог і залучення молоді, її культурне і творче самовираження", — каже Юлі Арнфред Боєсен.
Лекція про досягнення поставлених цілей для молоді. Фото: Українсько-данський молодіжний дім
Українсько-данський молодіжний дім не вперше взаємодіє з молоддю Миколаївщини. Разом із Українською академією лідерства організація створила проєкт "МикоМрії" для тих, хто прагне долучатися до відбудови й розвитку регіону через власні ініціативи.
Після участі у проєкті "МикоМрії" утворилася громадська організація "ТУТ". Зараз команда займається відновленням культурного життя міста, влаштовуючи фотовиставки, майстер-класи та кінопокази, розповіла учасниця організації Дар’я Зворигіна.
"Молодь у Миколаєві отримає майданчик для розвитку. Молодіжний хаб — це не тільки можливість кудись піти на вихідні, створити собі дозвілля. Це також буде майданчиком для створення проєктів, можливістю створювати ініціативи й залучати до них людей. Ось для цього Хаб", — вважає Дар'я.
Молодь. Фото: Українсько-данський молодіжний дім
Розпочати роботу зі створення Хабу планують у січні 2024 року — з набору нових членів і членкинь команди в Миколаєві та співпраці з місцевими партнерами. Відчинити двері простір має наприкінці весни.
"Я сподіваюся, що Українсько-данський молодіжний хаб стане активним і теплим центром у відновленому Миколаєві, привносячи енергію, драйв і нові ідеї в розвиток сильнішого і більш інклюзивного міста", — сказала директорка Українсько-данського молодіжного дому Юлі Арнфред Боєсен.
Що відомо про Українсько-данський молодіжний дім
- Українсько-данський молодіжний дім був створений у консорціумі Данської молодіжної ради та Данського інституту культури у 2020 році. У 2021 році команда розпочала створювати проєкти, спрямовані на українсько-данський культурний обмін, підтримку молоді у реалізації ідей та здобутті необхідних навичок.
- У 2022-2023 роках утворилися три флагманські програми організації: "Школа Діалогу", спрямована на опанування методу діалогу й мистецтва фасилітаціїорганізація процесу колективного розв'язання проблем у групі, регіональна "Майстерня твого розвитку" для молоді, яка починає свій шлях в активізмі, та проєкти "УкраїнаМрії" — для молоді у постраждалих регіонах, яка прагне долучатися до відбудови й розвитку рідних міст через власні ініціативи.
- У лютому 2023 року відкрився фізичний простір — Молодіжний дім, присвячений діяльності молоді. З травня там відбулося понад 70 подій від більше ніж 45 ініціатив, у просторі побували близько 5 тисяч молодих людей. Серед організаторів — молоді митці й мисткині, представники й представниці загальнонаціональних організацій і локальних ініціатив, фестивалі та навіть владні структури.