«Мою дитину мені ніхто не поверне»: у селі Лупареве, що на Миколаївщині, водій збив шестирічну дитину і втік з місця ДТП

У селі Лупареве Галицинівської громади, що на Миколаївщині, 19 липня водій на смерть збив шестирічного Ігната і втік з місця дорожньо-транспортної пригоди. Подія сталася близько восьмої вечора на перехресті за десять метрів від будинку, де жив хлопчик. Поліція затримала чоловіка наступного ранку.

Кореспонденти Суспільного 20 липня дізнавалися подробиці.

Бабуся хлопця Міла та його мати Вікторія перебували в будинку, коли Ігнат грався на вулиці з іншими дітьми та їздив на велосипеді. Рідні почули крики дітей про наїзд машини.

Хтось забіг, хтось з дітей кричить, що Ігната машина переїхала.

"Ми вибігли, донька взяла його на руки й занесла в хату. Вона швидку викликала. Я кажу: "Дзвони Юрію і Ларисі, нехай їдуть вони". Я кажу: "Він не дихає", вона каже "дихає", я кажу "ні, не дихає", — згадує Міла.

Бабуся покійного Ігната Міла Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Староста сіл Лимани та Лупареве Наталія Панашій Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За словами старости сіл Лимани та Лупареве, Наталії Панашій, сусіди допомогли родині доставити хлопця на зустріч швидкій допомозі.

"Дійсно, дитина поїхала на місто. І десь приблизно в Балабанівці вони зустрілися зі швидкою допомогою. І у швидкій допомозі вже сказали, що дитина загинула", — доповіла староста сіл.

Інспекторка комунікації Миколаївського районного управління поліції Ольга Сусленко повідомила, що поліція знайшла 42-річного водія, який переховувався у знайомих.

Будинок загиблого Ігната. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Слідчі розслідують кримінальні провадження, розпочаті за ознаками ч. 1 ст. 135 КК України "Залишення в небезпеці" та за ч. 2 ст. 286 КК України "Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами", — пояснила Сусленко.

Житель села Лупареве Борис був свідком події.

"Я сів там на стуло, сидів. А діти тут гуляли, бігали. Вони кожен день гуляли. Як він їх всіх не подавив я не знаю. Почув свист гальмів, я так привстав, глянув — машина. Свист і прапорці на антенах. І він…", — згадує Борис.

Житель села Лупареве Борис. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Водія затримано в порядку статтіч. 2 ст. 286 КК України "Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами", йому повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Мати загиблого хлопця Вікторія хоче, щоб підозрюваний запам'ятав цю ситуацію на все життя.

Мою дитину мені ніхто не поверне. Я хочу, щоб він подивився фото моєї дитини, в ті очі. І пам’ятав до кінця життя його.