За інформацією: Суспільне.
Ходою та перфомансом 12 квітня у Миколаєві люди нагадали про рідних та близьких морпіхів 36 ОБрМП, які потрапили у полон в Маріуполі рівно три роки тому. Захід відбувся в рамках щотижневої акції-нагадування "Ми — голоси полонених".
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з учасницями заходу.
Учасники акції "Ми — голоси полонених" збиралися на розі проспекту Центрального та Соборної. В їх руках власноруч зроблені плакати, прапори бригад, стяги зі світлинами українських воїнів.
Хода на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
За словами співорганізаторки Олени, 12 квітня 2025 року — рівно три роки, відколи більшість захисників Маріуполя потрапили в полон.
"Тиха хода — це мовчазна акція на підтримку наших рідних, котрі, на жаль, не мають права голосу в полоні".
Співорганізаторка ходи Олена . Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Місцева жителька Наталя тримає в руках прапор із зображенням сина, який рівно три роки тому потрапив у полон до російських військових.
"Ми отримали три листи від нього. Я постійно пишу йому. Від побратимів, які повернулися звідти, де його утримують, ми дізналися, що він отримує ці листи. Мало, але отримує", — розповідає Наталя.
Наталя тримає в руках прапор із зображенням сина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Учасники акції — це рідні, близькі, друзі та колеги полонених і безвісти зниклих бійців. Доєдналися і родини поневолених з інших підрозділів ЗСУ.
Мирна акція «Ми — голоси полонених». Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон
Зазвичай акцію "Ми — голоси полонених" організовують щонеділі на іншій локації.
"(Виходимо на акцію — ред.) більше для того, щоб привернути увагу суспільства, щоб вони не забували, що є захисники Маріуполя та оборонці, які досі перебувають у полоні. Про них треба говорити", — говорить дружина полоненого Анна.
Дружина полоненого Анна. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
До заходу долучилося понад 200 людей, повідомив начальник сектору превентивної комунікації Нацполіції Михайло Морозов.