На яких ділянках доріг ускладнений чи перекритий рух через негоду — розповів Мустафа Найєм

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Mустафа Найєм. Фото: УНІАН

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Mустафа Найєм удень 27 листопада розповів про роботу відомства на дорогах України, де ускладнено чи перекрито рух через негоду.

Про це Найєм розповів в ефірі Суспільне. Спротив.

Очільник агентства наголосив, що складні погодні умови спричинилися через циклон, який надійшов з Одеської області та поширився на інші області. У низці областей випав достатньо сильний сніг, пориви вітру — до 30 м/с, на дорогах утворюється намети до 1,5 м заввишки, набйльші такі на Одещині та Миколаївщині. На півночі України замети становлять приблизно 20-30 см, на заході — 10 см.

Через таку аномальну кількість на Одещині дуже ускладнений рух на 14 ділянках по трасі М15, у замети потрапиили й заблоковані 315 транспортних засобів, на Миколаївщині — 4 таких ділянки, 200 транспортних засобів у заметах, у Кіровоградській області — 3 ділянки та 60 машин відповідно.

"Служби працюють на всіх цих ділянках, сильний вітер заважає оперативно розчищати автошляхи, але залучаєтмо спецтехніку, зокрема, важку", — розповів Найєм.

Загалом з негодою борються стільки технічних засобів;

• Кіровоградська область — 6 одиниць;
  • Одеська — 70;
  • Черкаська — 54;
  • Миколаївська — 39.

Мутсафа Найєм підкреслив, що обладміністрації, ДСНС та поліція спільно з дорожниками максимально допомагають людям, які опинилися в заторах. Він нагадав про гарячу лінію для тих, хто застряг на дорозі і не може рушити. За цим номером можна звернутись по різну допомогу: +38 (067) 400 60 80.

Перекритий рух:

• із 26 листопада для всіх транспортних засобів на державтошляхах М15 — на ділянці 11-920 км і 307-718 км; М16 — 175 км; М05 — 435-700;
  • для великовагових транспортних засобів — М28 на 315 км.
  • для вантажного транспорту на Миколаївщині — Н24 Благовіщенське — Миколаїв через Вознесенськ і від межі Кіровоградської обл. до м. Вознесенськ;
  • з 26листопада для всіх автівок по трасі М13 Кропивницький — Платонове, Т1606 Миколаїв — Доманівка, Т1504 Первомайськ — Новоукраїнка,
  • на Черкащині з 1:00 27 листопада перекрито дорогу М30 Стрий — Умань — Дніпро –Узварине, з 4:00 Київ — Знам'янка.

Мустафа Найєм сказав, що про всі додаткові перекриття руху будуть повідомляти оперативно співробітники Держагентства.

Голова агенства додав кілька слів про прогноз погоди на найближчу добу. У Житомирській, Віннницькій та Сумській областях очікуються сильні пориви вітру. Сильний сніг буде в Київській, Кіровоградській, Полтавській, Чернігівській, Сумській і Черкаській областях.

В Україні через різке погіршення погодних умов розпочав цілодобову роботу Штаб з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на дорогах державного значення.

Внаслідок негоди в Україні станом на ранок 27 листопада на 14 автодорогах перекрито рух транспорту, у 16 областях знеструмлені населені пункти.