На Миколаївщині для жінок ВПО діє освітній проєкт «ЗМІСТ»

Ілюстративне фото: GETTY IMAGES

На Миколаївщині понад 200 внутрішньо переміщених жінок долучилися до освітнього проєкту "ЗМІСТ", який реалізовує громадська організація "Нові українські наративи". Проєкт покликаний дати нові знання жінкам ВПО, які зазнали втрат через війну та чекають чоловіків з війни. Автори проєкту пропонують шість навчальних курсів.

Про це журналістам Суспільного повідомили у пресслужбі ГО "Нові українські наративи".

Участь в навчальних курсах для внутрішньо переміщених жінок безоплатна. Навчатися можуть усі, хто підпадає під категорію учасниць проєкту та заповнили анкету.

"Ми ретельно добирали теми й спікерів — найкращих експертів та експерток країни, які надають ті знання, які наші учасниці можуть застосовувати на практиці. Так само намагаємося зробити навчання для учасниць зручним, тому навчання здебільшого відбувається онлайн, а для тих, хто не зміг долучитися до прямих ефірів, є записи на закритому ютуб-каналі", — розповіла президентка ГО "Нові українські наративи" Любов Правдіна.

За словами Любові Правдіної, після прослуховування воркшопів та короткого тесту — учасниці отримають електронні сертифікати про проходження курсу.

Програма "ЗМІСТ" діє для учасниць від 21 року, які перебувають — у Миколаївській, Дніпропетровській, Чернівецькій, Одеській, Черкаській, Тернопільській та Закарпатській областях.

"Ми раді, що до наших курсів долучилися вже 1300 жінок з областей, у яких ми оголосили набір. Але найбільше нас, звісно, тішать схвальні відгуки учасниць" — говорить президентка ГО "Нові українські наративи".

Одна з учасниць з Миколаївської області — Діана Єждіна. Жінка каже, що курс "Лідерство", який вона проходила був корисним для майбутньої самореалізації.

"Далі — тільки вперед. Сподіваюсь на те, що цей курс допоможе мені прокласти перший фундамент для того, щоб мати можливість забезпечити себе і маленьку донечку", — розповідає учасниця Діана Єждіна.

За бажанням учасниці можуть опанувати один або кілька навчальних курсів з тем:

• лідерство;
  • продажі;
  • фінанси та бухгалтерський облік;
  • управління проєктами;
  • основи цифрової та інформаційної гігієни;
  • комунікації.

Прямі ефіри перших трьох модулів уже завершені. Організаторки запрошують до участі наживо у наступних трьох курсах, які стартують вже незабаром. Тривалість одного курсу — до 3 тижнів.

"Набір учасниць триває впродовж дії проєкту — до червня 2024 року. Але зараз найактивніша фаза, бо всі воркшопи відбуваються у прямих ефірах з можливістю поспілкуватись з експертами напряму. Далі всі воркшопи будуть в запису на YouTube каналі. Найближчий курс "Управління проєктами" стартує 17 січня", — повідомили у пресслужбі.