За інформацією: Суспільне.
Консультація родин військовополонених та зниклих безвісти, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
У Миколаївській області 14 грудня родини військовополонених та зниклих безвісти бійців Вознесенської громади зустрілися з представниками Координаційного штабу та Миколаївського центру підтримки ветеранів війни. Формат зустрічі полягав у спілкуванні з психологом та відповідями на юридичні питання.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв.
Родини полонених та безвісти зниклих не всюди мають можливість отримати консультації, говорить Віктор Мойсеєв.
"Завдяки роботі із керівництвом міста (Миколаєва — ред.), містяни, отримувачі послуг, мають більше можливостей, а ті хто в громаді чи в селах не мають такої можливості отримати елементарні послуги. Тому ми шукаємо всіх партнерів, аби урізноманітнити можливість надання послуг", — зазначає директор центру.
Віктор Мойсеєв та люди, які завітали на консультацію, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Зустрічі в різних громадах регіону планують організовувати щотижня. Для мобільності центру передали автомобіль, розповів Віктор Мойсеєв.
"Ми будемо робити все. З нами постійно буде виїжджати юрист, психолог, я буду їздити за можливості і якийсь менеджер по соціальних питаннях, який буде розповідати, які є програми, які є можливості у людей", — додає керівник центру.
Директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Основна мета зустрічей в громадах — надавати відповіді на проблемні питання, розʼяснювати механізми збору документів та інформації родинам, говорить начальник юридичного відділу Південного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Вадим Жепало.
"Ми зі свого боку робимо все, щоб родину проінформувати, підкоригувати їх дії. У першу чергу це стосується налагодження роботи з військовою частиною, коли родина не може отримати сповіщення встановленої форми або оновити його в разі зміни статусу, коли родина не може отримати документи, які необхідні для соцгарантій чи грошового забезпечення", — розповідає Вадим Жепало.
Вадим Жепало консультує присутніх членів сімей військовополонених або зниклих безвісти, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Про власний стан та психологічний стан рідних, які повернуться з полону із присутніми спілкувалась керівниця громадської організації "Центр соціально-психологічної реабілітації Миколаївщини" Олеся Ольшевська.
"Це психоедукаціяПояснення і донесення до людей необхідної інформації про психічне здоров’я, психологічні негаразди та їх наслідки для особистості., проводжу її я, як керівник проєкту. Але і психолог направлена на те, щоб люди розуміли, яка людина прийде з полону, як з нею правильно спілкуватись, які можуть бути емоційні, психологічні негаразди та що з цим робити. Арттерапія — це додатково вже", — говорить психологиня Олеся Ольшевська.
Жінка занотовує, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Люди, які долучилися на захід, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Присутні, Миколаївщина, 14 грудня 2023 року. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв
Юрій — батько полоненого морпіха. Чоловік прагне отримати відповіді на юридичні питання.
"11 квітня він попрощався зі мною, я ж не знав, що він буде прориватись. Ми нічого не знали. Він тільки сказав: “Татко, за внука”. Не знали куди звертатись, ось з юристом поговорили й вона мені сказала, що перевірить інформацію, дістане. Потім зателефонують", — говорить батько полоненого.