На Миколаївщині перейменували Руський маяк: що відомо

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині депутати Галицинівської сільради 19 липня проголосували за перейменування Руського заднього маяка на Лиманівський. Він розташований на північному сході від села Лимани, тому і отримав таку назву.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла староста сіл Лимани і Лупареве Наталія Панашій.

За перейменування маяка проголосували 18 депутатів з 22 присутніх. Пропозицію змінити назву з Руського на Лиманівський розглядали два місяці.

"Про перейменування у нас йде вже давно мова, і все, що пов'язано з Російською Федерацією. От вирішили, що слово "руський" відноситься до наших нехороших сусідів. Тому питання стояло два місяці на розгляді, обговорювалося в громаді і сьогодні депутати прийняли рішення, на підставі того, що жителі села брали участь у обговоренні", — розповіла Наталія Панашій.

"Нам докоряли у соцмережах: "Скільки у вас ще буде це слово "руський".

Руський маяк Федір Левченко/Facebook

Краєвид з Руським маяком Федір Левченко/Facebook

Попри те, що "руський" скоріше відноситься до Київської Русі, ніж до Росії, певний слід в "історії" села Лимани країна-агресорка лишила.

"Назва створювалася дійсно, коли Катерина йшла по наших територіях на Миколаїв. Отак прийняли рішення — значить будемо Лиманівським маяком", — розповіла староста Лиманів.

Акварельна листівка з Руським маяком. Анастасія Зеленовська

Маяк розташований на Руській косі, яка до повномасштабного вторгнення Росії була туристичним місцем.

"Люди приїжджали звідусіль. Але вже третій рік ми туди доступу не маємо. Там загороджений берег, доступу для людей немає. Поки що так, а курортне місце було у планах, після закінчення війни розпочати туристичну стежину саме із цього місця, із маяків, які починаються на нашій території", — говорить Панашій.

Що відомо про маяк

  • Маяк встановлено в 1862 році на лівому березі річки Південний Буг на південній стороні Руської коси. Висота башти від основи і висота вогню від рівня моря — 32 метри. Свій вогонь маяк вперше запалив 23 квітня 1863 року.
  • Під час Другої світової війни його башту було зруйновано. А відбудували споруду лише у 1955 році. Висота нової башти була вже майже 17,4 метра. Згодом її також реконструювали. У 1985 році після здійснення загальної реконструкції маяк набув вигляду білої восьмигранної залізобетонної башти заввишки 32 м з ліфтом усередині.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині затримують оновлення даних у ТЦК та СП через проблеми зі світлом

Читати ще Перейменування в Миколаєві: ОВА запропонувала власні варіанти топонімів попри голосування містян

Довідковий Миколаїв