На Миколаївщині переселенці, малозабезпечені та безробітні опановують нові професії

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині 32 учасники завершили місячні курси з перепідготовки в Снігурівському професійному ліцеї. Проєкт направлений на переселенців, малозабезпечених та тих, хто втратив роботу. Навчання відбувалося за спеціальностями кухар, штукатур і бухгалтер-обліковець. Проєкт реалізовано за фінансування Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Про це кореспондентам Суспільного 21 листопада повідомила директорка Снігурівського професійного ліцею Вікторія Хом’якова.

За словами Хом’якової, курси спрямовані на підтримку вразливих категорій населення. Участь взяли внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені громадяни та ті, хто через війну залишився без роботи.

"Це люди, які хочуть навчатися, перекваліфікуватися. Саме з цих категорій", — зазначила директорка.

Директорка Снігурівського професійного ліцею Вікторія Хом’якова. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Серед учасників була Анастасія, яка зараз перебуває у декретній відпустці. Вона дізналася про курси в інтернеті й вирішила долучитися. За її словами, навчання допомогло освоїти роботу з рецептурою та вміння працювати в команді.

"Я пекла печінкові рулетики. Потім ми з мамою робили королівські відбивні. Мама тут поряд. Сімейний підряд. Салатики ми робили й "Буніто" ось наш стоїть", — поділилася Анастасія.

Учасниця курсу з готування страв Анастасія Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Королівські відбивні, приготовлені Анастасією Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На завершення курсу учасники представили залікові страви. Серед них були королівський дерун, вареники з картоплею та капустою, фарширована скумбрія, оселедець під шубою, манти, солянка та інші.

Майстриня виробничого навчання Наталя Бондар зазначила, що представлені страви демонструють засвоєні навички й творчий підхід слухачів.

Залікові страви учасниць курсу з готування Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Залікові страви учасниць курсу з готування Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Під час курсу з опанування штукатурних робіт учасники навчалися наносити декоративну штукатурку "короїд". Як розповів один зі слухачів, 17-річний Аристарх, викладачі пояснювали всі технічні аспекти доступно та на прикладах.

"Навчили робити розчин, накидувати його, затирати, вирівнювати поверхні, робити бортики. Все це нам розповідали викладачі, дуже зрозуміло", — розповів Аристарх.

Учасник курсу з опанування штукатурних робіт Аристарх Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Обладнання для курсу з опанування штукатурних робіт Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Обладнання для курсу з опанування штукатурних робіт Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Курс бухгалтерського обліку в ліцеї викладала Вікторія Пільчак. Вона наголосила, що навчання базувалося на практичних прикладах з реальної роботи підприємств.

"Це було все на живих прикладах, на живих випадках з нашої професії і на нашому підприємстві", — зазначила викладачка.

Викладачка курсу бухгалтерського обліку Вікторія Пільчак Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасники курсу вчаться бухгалтерському обліку Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Програмний фахівець Всесвітньої продовольчої програми ООН Володимир Подільчик пояснив, що організація покрила всі витрати, включаючи оплату праці викладачів, комунальні послуги та транспорт для учасників.

"Сюди входять і освітні послуги, виплати на оплату праці, комунальні послуги. І навіть ви бачите логістичне питання, що ліцей знаходиться дещо на віддаленості від Снігурівки, ми організували доставку учасників сюди на навчання", — розповів Подільчик.

Програмний фахівець ВПП Володимир Подільчик. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

У планах організаторів — розширити географію проєкту та збільшити перелік спеціальностей, доступних для навчання. Проєкт реалізовано за фінансування Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Довідковий Миколаїв