На Миколаївщині планують побудувати компостувальну станцію за понад 50 мільйонів гривень

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині у Вознесенському районі планують побудувати механізовану станцію для компостування органіки, а також побутових харчових відходів. Її потужність сягатиме до 6000 тонн на рік. Орієнтований бюджет — 50 мільйонів 350 тисяч гривень.

Про це йдеться на сайті цифрової платформи DREAM.

За даними системи, полігон твердих побутових відходів, що біля Вознесенська, існує з 1958 року та розрахований на 416 тисяч тонн. Площа відведеної території під захоронення сміття — понад 12 гектарів. Станом на перше січня 2019 року на полігоні розміщено 487 357 тонн відходів.

"У середньому на Вознесенському полігоні ТПВ щорічно захоронюють 18 000 тонн відходів, розуміємо: з них орієнтовний об’єм органіки становить 6 500 тонн (35 відсотків)", — йдеться в описі проєкту.

Основна мета побудови компостувального кластера — продукування нешкідливого, з точки зору санітарно-епідеміологічних норм, та стабільного компостованого матеріалу. За задумом станція зменшить обсяг змішаних ТПВ, які захоронюються на полігоні. Крім того, це ще й підвищить обізнаність населення у поводженні з відходами.

"Органічний вміст твердих побутових відходів має тенденцію до розкладання, що призводить до різних проблем із неприємним запахом, а також утворення метану, що стає причиною забруднення навколишнього середовища".

Карта. Система DREAM

На території станції будуть збиратись, зберігатись та перероблятися садово-паркові та харчові відходи, доставлені з Вознесенська та навколишніх громад. Окрім того, йдеться про виробництво органічного добрива — компосту, що може бути використаний як природне органічне добриво, інформують на сайті.

Заявлена потужність станції компостування — до 6 000 тонн на рік роздільно зібраних відходів. Для збору передбачається використовувати контейнери та баки різної величини й об'єму, що розташовуватимуться в місті. А потім сміття збиратимуть на станції сортування.

"У всіх країнах Європи значення кольорів контейнерів для сортування сміття уніфіковані, так, зокрема, для органічних залишків та харчових відходів служать баки коричневого кольору. Таке позначення сприяє більшому розумінню зі сторони користувачів та полегшує сортування ТПВ", — йдеться в повідомленні.

Читати ще

Читати ще

Без опадів: погода на Миколаївщині на 15 січня

Читати ще

У Миколаєві затримали чоловіка, який незаконно перевозив 170 кілограмів живої риби

Довідковий Миколаїв