За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині 7 листопада в Южноукраїнському міському суді продовжили розгляд позову екологині Інни Тимченко до НАЕК Національна атомна енергогенеруюча компанія"Енергоатом". Суть позову — зобов’язати "Енергоатом" знизити рівень води в Олександрівському водосховищі та заборонити підприємству добудову Ташлицької ГАЕС.
Про це з місця події повідомили кореспонденти Суспільного.
Суддя Олександр Савін зазначив, що представники, залучених в якості третьої сторони, Міндовкілля, Мінкульту, Державної екологічної інспекції, Миколаївської облвійськадміністрації та облради на засідання не з’явилися.
"Попри чергову неявку представників цих інстанцій, суд і надалі запрошуватиме їх до участі у засіданні".
Суддя Олександр Савін. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Суддя оголосив про клопотання від сторони відповідача — АТ "НАЕК "Енергоатом" щодо відкладення розгляду справи у зв’язку з тим, що представник керівництва Південноукраїнської атомної електростанції не може бути присутнім на засіданні 7 листопада.
"Необхідність участі в судовому засіданні Пістуна Андрія ГеоргійовичаЗаступник генерального директора з капітального будівництва АТ "НАЕК "Енергоатом" пов’язана з тим, що він володіє технічною стороною питання і виключно цей представник може довести нагальність питання необхідності підняття рівня води до відмітки 20,7 метра. Його функціональна діяльність безпосередньо пов’язана з предметом спору у даній справі", — йдеться у клопотанні, що зачитав суддя.
Крім того, у документі вказано, що Андрій Кравченко, котрий представляв сторону відповідача на минулих засіданнях, перебуває на лікарняному.
Екологиня Інна Тимченко у залі засідання. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Суддя Олександр Савін відклав розгляд справи до 4 грудня 2024 року.
Що відомо про позов екологині Інни Тимченко до НАЕК "Енергоатом"
- Інна Тимченко подала позов у вересні 2023 року. Вона вимагає зобов’язати "Енергоатом" знизити рівень води в Олександрівському водосховищі. Крім того, жінка наголошує, що варто заборонити добудову Ташлицької ГАЕС, що передбачає підвищення рівня води у водосховищі до позначки "20,7 метра".
- На судовому засіданні 25-го червня 2024 року представник Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Андрій Кравченко заявив, що сторона відповідача позов не визнає повністю. Територія площею 27,7 гектара, яка вказана у позові, як землі природно-заповідного фонду, за словами відповідача не входять до складу національного природного парку "Бузький Гард". А територія регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" досі не відведена у натурі на місцевості.