За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині продовжують будувати магістральний водогін. Запуск нової мережі планується на серпень 2025 року. На будівництві працюють 600 робітників та близько 250 машин.
Про це під час брифінгу розповів голова Державного агенства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин.
"Терміни у нас встановлені до шостого червня. Я думаю, до цього часу будуть закінчені основні роботи. Липень ми беремо на пусконалагоджувальні роботи, а серпень — це той місяць, коли Миколаїв має отримати чисту воду", — говорить Сергій Сухомлин.
Станом на 11 квітня 2025 року у межах будівництва виконано такі роботи:
- зняття рослинного шару — 100 відсотків;
- риття траншей — 85 відсотків;
- улаштування піщаної основи під труби — 50 відсотків;
- укладання труб — 40 відсотків;
- засипка — 25 відсотків;
- камери та колодязі — 55 відсотків;
- перехід під дорогами методом ГНБМетод горизонтально-направленого буріння — 10 відсотків.
Всього на водогоні довжиною понад 65 кілометрів працюватиме три насосні станції.
Вигляд насосної станції № 2 станом на 11 квітня 2025 року . Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Заступник генерального директора ТОВ "ГК "Автострада" Анатолій Вакар говорить, що на другій станції зроблять відгалуження для меліоративної системи, від якого далі прокладатимуть труби діаметром 800 міліметрів. Крім того, планується встановити чотири насоси загальною потужністю 460 кіловатів та підвести лінію електропередач напругою 35 кіловольтів.
Найпотужніша перша насосна станція працюватиме в місці забору води, яку братимуть з Південного Бугу, каже Сергій Сухомлин.
За його словами, нова водозабірна станція постачатиме воду не лише жителям Миколаєва, а й фермерам області. За зверненням міської влади та обласної адміністрації до вартості будівництва водогону частково включили реконструкцію очисних споруд міського водоканалу.
Будівництво магістрального водогону. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Також планується встановлення сонячних станцій, сказав начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
"Очисні споруди можливо зробити, а також встановити додаткові сонячні батареї для економії тарифу для миколаївців. Це можливо за рахунок економії в процесі будівництва, яку було вирахувано. У нас є певна історія щодо темпів і можливостей підрядника", — розповідає Кім.
Будівництво фінансується з державного бюджету, а загальна вартість проєкту складає вісім мільярдів гривень додав очільник ОВА.
Що відомо про водопостачання у Миколаєві
- 12 квітня 2022 року внаслідок російських обстрілів був пошкоджений магістральний водогін Дніпро-Миколаїв, внаслідок чого майже на місяць було припинено централізоване водопостачання. Нині, майже 3 роки, місто без централізованої подачі питної води. Воду подають з річки Інгулець.
- У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.
- Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.
- Централізоване постачання питної води у Миколаєві не з’явиться до 2025 року. Станом на квітень 2024 року фахівці визначили водозабори, що можна використати, розробили техніко-економічне обґрунтування.
- З травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
- Фахівці комунального підприємства "Миколаївводоканал" обстежили ділянки водогону Дніпро-Миколаїв.
- У Миколаєві працюють близько 200 точок видачі питної води. Про це свідчить онлайн-карта, створена Миколаївською міською радою. Мешканці прилеглих будинків набирають воду з резервуарів, що наповнюють рідиною зі свердловин.
- Станом на кінець 2024 року на Миколаївщині тривають роботи з проєктування нових водозабору та водогону, аби забезпечити питною водою миколаївців. Зараз вода подається з річки Інгулець. Також на стадії вирішення облаштування нових очисних споруд.
- На Будівництво водогону з Нової Одеси до Миколаєва має бути завершено до осені 2025 року. Станом на 21 січня 2025 року на проєкт вже виділено вісім мільярдів гривень.
- Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім 26 лютого повідомив, що власникам землі, повз господарства яких здійснюватиметься будівництво водогону, надаватимуть компенсацію за втрачений врожай.