На Миколаївщині триває розмінування акваторій до відкриття літнього сезону

За інформацією: Суспільне.

Піротехнічні підрозділи ДСНС обстежують та очищують акваторії річок Інгул і Південний Буг у межах підготовки до літнього сезону. З початку повномасштабного вторгнення армії РФ, у Миколаївській області вже обстежили понад 3 350 гектарів водної акваторії.

Про це Суспільному розповів пресофіцер Головного управління ДСНС України в Миколаївській області Артем Вагін.

З його слів, у травні водолазні групи обстежують одну з ділянок річки у Миколаєві. Пошук вибухонебезпечних предметів здійснюють за допомогою підводного металошукача.

"Сьогодні водолази працюють у річці, перевіряють дно на наявність небезпечних предметів. Один водолаз у воді, інший — на березі, для страхування", — пояснив Вагін.

Сапери готуються до занурення у воду, Миколаїв, травень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

За сприятливих погодних і підводних умов залучають дрони-роботи — "Fifish". Вони працюють з ехолотом, сканують дно та передають інформацію про можливу присутність вибухонебезпечних об'єктів.

Сапер-водолаз у воді на березі річки, Миколаїв, травень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Роман Возняк повідомив, що на середину травня вже перевірили три локації. За його словами, перш ніж відкрити пляжі, комісії мають оцінити результати всіх перевірок.

"Ми працюємо над комплексом заходів для забезпечення безпеки біля річок. Поки що про відкриття пляжів говорити рано, але місто готується", — сказав Возняк.

Пляж у Миколаєві, акваторію котрого обстежують сапери, травень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Жителька Миколаєва Аліна, яка переїхала з Херсона, очікує відкриття пляжного сезону, але з побоюванням ставиться до безпеки водойм.

"Хочеться, щоб швидше закінчилися всі страшні події, які відбуваються в нашій країні і вже відпочивати повноцінно разом зі своєю родиною в спокої і мирі".

Загалом, за даними ДСНС, від початку великої війни на Миколаївщині очищено понад 11 500 гектарів територій, серед яких понад 3 350 гектарів — це водні площі. У результаті виявили та вилучили понад 28 000 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Довідковий Миколаїв