На Миколаївщині вакцинують диких тварин від сказу

За інформацією: Суспільне.

У мисливських угіддях Миколаївщини вакцинують диких тварин від сказу. Фахівці Держпродспоживслужби розкладають на визначених ділянках капсули з вакцинами, які фіксують у принадиСпеціальна їжа, що використовується для приваблення тварин, аби їх можна було зловити, спостерігати чи дослідити. . Вони розраховані на всіх м’ясоїдних тварин: куниць, єнотоподібних собак, лисиць, вовків тощо. З початку року в області зареєстрували 27 випадків сказу у тварин.

Про вакцинацію диких тварин кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника районного управління Держпродспоживслужби Миколаївського району Петро Горовий.

За його словами, ділянка умовно розділяється на відрізки по двісті метрів. Вздовж дороги вкладають перші вакцини та кріплять мітки.

З метою контролю поїдання вакцини дикими тваринами фахівці встановили контрольну точку. Ветеринари здійснюватимуть перевірку кількості принад на 4, 8 та 15 день після їх встановлення. Ще через місяць спеціалісти здійснять контрольний відстріл лисиць з подальшим дослідженням їх сироватки крові.

Заступник начальника районного управління Держпродспоживслужби Миколаївського району Петро Горовий, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Принада для травин, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Позначене місце, де закладена принада з вакциною, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Фахівець розкидує принади, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Загалом 36 мисливських господарств області підлягають обробці пероральною вакциною. Загальна площа територій складає близько 7605 квадратних кілометрів, на яких необхідно розкласти 192 129 тисяч принад, каже начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Сергій Швець.

Начальник управління ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Сергій Швець, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Мисливські угіддя «Мисливські зорі», 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Мисливські угіддя «Мисливські зорі», 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Ветлікар Сергій Ніколаєв зазначає, принада повинна мати привабливий вигляд та аромат, який зацікавить дику тварину. У її складі містяться кормові добавки, а в середині зафіксована сама вакцина.

"Тварина при поїданні (принади — ред.) розкушує (капсулу з вакциною — ред.), вона потрапляє на слизову оболонку ротової порожнини. Потрапляє в організм, (у тварини — ред.) виробляться імунітет", — розповідає фахівець.

Ветлікар Сергій Ніколаєв, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вигляд принади зсередини, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вигляд принади зсередини, 7 листопада 2024 року Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Сьомого листопада 2024 року група з п'яти фахівців працювала в угіддях "Мисливські зорі", загальна площа яких — 81 квадратний кілометр, повідомляє Петро Горовий.

Довідковий Миколаїв