На Миколаївщині ветерани та їхні родини можуть скористатися послугами мобільного хабу

За інформацією: Суспільне.

У громадах Миколаївської області станом на жовтень 2024 року працює мобільний хаб, у якому фахівці надають юридичні послуги, психологічну підтримку, а також послуги супроводу з соціальних питань. Скористатися сервісом можуть ветерани/ки, члени їхніх сімей, родини зниклих безвісти, полонених, загиблих захисників та захисниць.

Про це Суспільному повідомили у громадській організації "Простір можливостей".

У хабі працюють три спеціалісти: юрист, психолог та соціальний супровідник. Вони разом приїздять до громади по запиту безпосередньо людини або органів соцзахисту, у визначений день та час, повідомили у пресслужбі. Протягом робочого дня фахівці надають безкоштовні консультації охочим серед зазначених категорій, йдеться у повідомленні.

Мобільний хаб забезпечуватиме підтримку людей у 52 громадах Миколаївської області, де такі сервіси відсутні або малодоступні, пояснила директорка проєктів IREX Уляна Бах.

"Якщо в обласному центрі й великих містах захисники, захисниці та їхні родини мають більше можливостей скористатись різноманітними послугами, то у селищах з цим складніше", — каже посадовиця.

Зі слів заступника міністра у справах ветеранів України Руслана Приходька, станом на 25 липня 2024 року в Україні зареєстровано 1 мільйон 300 тисяч ветеранів. Приблизно 80 відсотків з них — мобілізовані люди. На Миколаївщині налічують понад 45 тисяч ветеранів та ветеранок.

Звернутися до фахівців мобільного хабу можна за телефоном мобільної групи: (0512) 77-64-51.

Що відомо про програму

  • Програма реінтеграції ветеранів реалізується IREXНекомерційна організація, яка займається глобальним розвитком і освітою, IREX зосереджується на людях і громадах з 1968 року. із 2019-го року за підтримки Державного департаменту США. Ціль Програми — розширення доступу ветеранів до послуг психосоціальної та фізичної реабілітації через розбудову інституційної спроможності державних та недержавних структур, що надають ці послуги, а також розширення можливості професійного навчання, перекваліфікації та працевлаштування ветеранів, особливо вразливих груп захисників.
  • Окрім Миколаївщини, проєкт з мобільного хабу, що втілює ГО "Простір можливостей", також реалізовують в Одеській, Вінницькій, Хмельницькій та Львівській областях. Планують запустити хаби у Сумській, Чернігівській та Рівненській області.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині запрацював простір з розвитку громади та підтримки бізнесу

Читати ще Миколаївські каратисти вибороли шість нагород на Кубку Європи в Польщі

Довідковий Миколаїв