На Миколаївщині у двох громадах будують протирадіаційні укриття — начальник Первомайської РВА

Укриття. Ілюстративне фото: Getty Images

У Первомайському районі Миколаївщини готові 8 відсотків укриттів, ще 72 відсотки — обмежено готові. Крім того у Арбузинській та Первомайській громадах будують нові — протирадіаційні.

Про це під час брифінгу розповів начальник Первомайської районної військової адміністрації Сергій Саковський.

За словами Саковського, у Первомайському районі на обліку 17 сховищ, 173 протирадіаційних укриттів і 143 найпростіших укриттів.

"В цьому році було проведено уже ремонт 136 захисних споруд, 110 з них — в закладах освіти, де із місцевих бюджетів було надано і витрачено 27 мільйонів гривень", — сказав начальник Первомайської районної військової адміністрації.

У двох громадах Первомайського району — Арбузинській та Первомайській — будують два протирадіаційні укриття.

"По Первомайській громаді будівництво ведеться на 650 місць. Загальна кошторисна вартість становить 34 мільйони. Уже виділені і державні кошти, і субвенція міста. Тобто 50 на 50. І в селищній Арбузинській громаді будуємо нове захисне укриття. Там воно розраховане на 800 місць. Загальна вартість проєкту становить 38 мільйонів, з яких 70 відсотків на себе взяла держава. І 30 відсотків на себе взяла громада", — розповів Сергій Саковський.

Будівництво протирадіаційних укриттів у громадах планують завершити до першого червня 2024 року, сказав Саковський.