На Миколаївщині з березня не всі категорії ВПО отримуватимуть виплати: що відомо

Гроші . Ілюстративне фото: Getty Images

На Миколаївщині з першого березня 2024 року не всі категорії переселенців отримуватимуть виплати. Автоматично грошову допомогу подовжать тільки людям, які не можуть працювати, а також батькам-вихователям та прийомним батькам.

Про це на брифінгу за підсумками 2023 року кореспондентам Суспільного повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва.

Посадовиця зазначила, що ті, хто отримував гроші як внутрішньо переміщений у січні, буде отримувати виплати й у лютому.

"Значить, є певні категорії громадян, які зможуть продовжити призначення такої допомоги автоматично. Є ті категорії, яким необхідно буде звернутися з заявою до органів соціального захисту населення для того, щоб продовжити допомогу", — говорить директорка департаменту соціального захисту.

Зі слів Оксани Єльчієвої, зміни з першого березня відбудуться відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 94 від 24 січня 2024 року. Раніше виплати призначали безтерміново.

"На сьогодні це шість місяців. Така допомога внутрішньо переміщеним особам надається, щоб вони протягом того часу, шість місяців якраз є, змогли адаптуватися до нових умов, працевлаштуватися або стати на облік в центр зайнятості", — пояснює Оксана Єльчієва.

Таким чином, з першого березня автоматично виплати подовжать тільки людям, які не можуть працювати:

• пенсіонери (розмір пенсії не перевищує 9 444 гривень);
  • люди з інвалідністю 1 чи 2 групи;
  • діти з інвалідністю до 18 років;
  • діти, які хворіють на тяжкі захворювання;
  • діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування;
  • батьки-вихователі та прийомні батьки.