На Миколаївщині за чотири дні зафіксували майже 150 пожеж — ДСНС

У Миколаївській області протягом чотирьох діб зафіксували майже 150 пожеж на відкритих територіях. Вогонь випалив приблизно 200 гектарів земель, серед яких — поля, ліси та лісосмуги.

Про це 12 липня повідомили у пресслужбі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій. —

"Майже щодня — масштабні пожежі в екосистемах, які впритул підступають до житлового сектору. Врятовано від вогню 25 житлових та п'ять дачних будинків, дев'ять господарчих будівель, літні кухні, гаражі", — кажуть надзвичайники.

11 липня

Тільки за 11 липня в області зареєстрували 37 пожеж. В одному із районів Миколаєва сталося загоряння хвойного настилу.

"Площа склала 5 гектарів. Залучались 25 людей особового складу, сім одиниць пожежної та спеціальної техніки ДСНС, друге відділення МПО, техніка філії “Миколаївське лісове господарство”, Миколаївського глиноземного заводу,  Галицинівської територіальної громади", — кажуть рятувальники.

Рятувальник гасить вогонь, що виник поблизу Балабанівського лісового урочища, Миколаївщина, 11 липня 2024 року. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Крім того, у регіоні над ліквідацією займань працювали 126 надзвичайників. Вогонь охопив понад сорока гектарів.

10 липня

Ще 48 загорянь зареєстрували протягом 10 липня, 46 з них — палала суха трава.

"Під загрозою знову опинились життя наших мешканців, адже під вогонь потрапили вісім господарчих споруд, покрівля дачного будинку. Професійними діями вогнеборців врятовано 11 житлових будинків, п'ять дачних будинків та ще сім господарчих будівель".

На території садового товариства "Земляне" у селі Зайчевське горів сухостій — вогонь підступав до дачних будинків.

"Вогнеборцям доводилось майже "ловити" полум’я на територіях приватних домоволодінь, в прямому сенсі відбиваючи його від стін будівель".

Пожежа на території садового товариства “Земляне” у селищі Зайчевське, Миколаївська область, 10 липня 2024 року. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Площа пожеж перевищила 87 гектарів, розповіли в ДСНС. В одному з випадків внаслідок падіння уламків збитого дрона виникло займання сухостою.

9 липня

Займання сухої трави, пожнивних залишків, очерету, чагарників рятувальники приборкували 28 разів, з загальних 36 пожеж. У Нечаянській територіальній громаді загасили палаючий автомобіль й суху рослинність на площі 1000 квадратних метрів.

Гасіння вогню в автомобілі, Миколаївщина, 9 липня 2024 року. ГУ ДСНС у Миколаївській області

У Миколаєві надзвичайники ліквідували пожежу площею 5000 квадратних метрів на сміттєзвалищі. Того ж дня у місті спалахнув бензовоз, а клуби диму піднялися на кілька десятків метрів у небо.

"Внаслідок пожежі постраждав чоловік 1987 року народження, який з попереднім діагнозом 80 відсотків опіків тіла доставлений в реанімаційне відділення одного з лікувальних закладів Миколаєва", — розповіли в ДСНС.

Спецавтомобіль пожежників прибув до місця, де зайнявся вогонь. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

8 липня

Восьмого липня у Миколаївській області через російські обстріли виникли п'ять пожеж.

"Традиційно, "військовими об'єктами", які знищив минулої доби ворог, стали житлові будинки, господарчі споруди, сухостої, пожнивні залишки", — йдеться у повідомленні ДСНС.

Місце пожежі, Миколаївщина, 8 липня 2024 року. ДСНС

Загальна площа пожеж склала понад 100 гектарів. Вогнем знищено дві будівлі, які наразі не експлуатуються, 11 господарчих споруд, літню кухню. Пошкоджено — житловий будинок, дві господарчі споруди.

Читати ще

Читати ще Здетонував вибухонебезпечний предмет: на Миколаївщині травмована людина