На Миколаївщині запрацював модульний лікувально-діагностичний центр

Гістероскоп, 12 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Ініціатором відкриття модульного лікувально-діагностичного центру стало німецьке товариство міжнародного співробітництва "GIZ".

У будівлі зробили 18 кабінетів, її звели в допомогу місцевій центральній районній лікарні. Заклад облаштували автономним опаленням, системою сонячних панелей та генератором. Завдяки резервному живленню лікарня може працювати до 12 годин, говорить медична директорка Березанської центральної районної лікарні Ольга Носуленко.

"Суттєво нова поліклініка. Це поліклініка теперішнього сторіччя. Ну, персонал працює наш, у нас є і молоді лікарі, є лікарі поважного стажу — 35-40 років. Це всі наші лікарі", — каже Ольга Носуленко.

Модульний діагностичний центр прийматиме до 200 пацієнтів на день. Разом з основною будівлею лікарні ця кількість може сягати 400 людей, говорить Ольга Носуленко.

Генератор, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Кабінет дерматовенеролога, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Сонячні панелі, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Відкриття лікувально-діагностичного центру, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Лікарка під час огляду пацієнта, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Медичне устаткування, 12 грудня 2023 року Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Лікарка-офтальмолог Ганна проводила обстеження на новому обладнанні першій пацієнтці Ларисі.

"Це обладнання для перевірки гостроти зору, для підбору окулярів. Для вимірювання кривини рогівки, для діагностики захворювань рогівки. Тут є проєктор", — розповідає лікарка.

Пацієнтка Лариса говорить, що нове обладнання допоможе лікарям якісно надавати медичні послуги.

"У нас також було сучасне обладнання, але не таке. А це суперове. Всі задоволені, буде якісне обслуговування. Всі йтимуть до лікарів", — каже жінка.

Також у модульному лікувально-діагностичному центрі є приміщення для функціональної діагностики (ЕКГЕлектрокардіографія, ЕЕГЕлектроенцефалографія, УЗДУльтразвукова діагностика тощо), лабораторних аналізів, кабінети терапевта, ЛОРОториноларингологіяа, гінеколога, хірурга, маніпуляційні, консультаційні та фізіотерапевтичні, говорить начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко.

"Наприклад, гінекологічний кабінет, де гістероскоп фірми "Storz" про який мріє майже кожен гінеколог. Який дозволить цій лікарні в наступному році отримати допоміжний пакет від НСЗУНаціональна служба здоров'я України. І це будуть допоміжні кошти для цієї лікарні", — розказує Максим Безносенко.

Приміщення центру, 12 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Периметр модульного центру відгородили захисними спорудами, облаштували паркувальні місця та доступ до приміщень для людей з інвалідністю.