За інформацією: Суспільне.
У Миколаївській області станом на 10 липня 2025 року зібрали ранні зернові з 262 тисяч гектарів. Агрономи намолотили 651,5 тисячі тонн за середньої врожайності: ячменю — 26, а пшениці — 27 центнерівОдиниця вимірювання маси, що дорівнює 100 кг (0,1 тонни). з гектара.
Про це кореспондентам Суспільного розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв.
За його словами, ці культури скосили на понад третині від засіяних площ.
Агроном насіннєвого господарства Василь Сюрченко каже, пшеницю на полі площею 86 гектарів зібрали за два дні. Тут середня врожайність — 17 центнерів з гектара.
"Все в цьому році пов’язане з погодою, а точніше з вологою, дощами. Ніколи, мабуть, за 50 років, скільки я працюю у сільському господарстві, ще такої мінімальної кількості опадів не було. Все сухе, все потріскалося. Не ростуть ні бур’яни, ні культури", — пояснює чоловік.
Комбайн вивантажує зібране зерно на одному з полів Миколаївщини, липень 2025 року Федір Бондар/Суспільне Миколаїв
Поле з пшеницею на Миколаївщині, липень 2025 року Федір Бондар/Суспільне Миколаїв
У господарстві завершують жнива пшениці та ячменю, далі — збиратимуть нішеві культури. На врожайність цього року вплинули посуха й весняні приморозки. У середньому зернових зібрали по 26 центнерів з гектара, говорить директорка насіннєвого господарства Надія Іванова.
"Нестандартний рік, врожаю загалом по півдню України мало. Ніколи не було такого, щоб у період жнив не було черг на здачу у портах. А їх немає, порти зараз простоюють", — розповідає жінка.
Іванова додає, що через низький врожай не падає ціна на зерно, що зазвичай відбувається у період збирання.
"Сьогодні спостерігається збільшення цін кожного дня, на якісь там 100-150 гривень, і на пшеницю, і на ячмінь. Кажуть, що це ті контракти, які є, коли вони закриються, то може бути падіння ціни, після 15 липня. Але це неточна інформація, бо можуть бути й інші контракти", — каже вона.
Поле пшениці на Миколаївщині, липень 2025 року. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар
Нині за тонну ячменю або пшениці закупники пропонують близько 10 тисяч гривень, говорить директорка Надія Іванова.