На різних ділянках тіла: у Миколаєві навчали людей зупиняти кровотечі

За інформацією: Суспільне.

Відпрацювання дії при кровотечі, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 16 грудня цивільних навчали зупиняти критичні кровотечі за алгоритмом американської колегії хірургів "Stop the Bleed". Захід організували в рамках програми "Центр готовності цивільних" благодійного фонду Сергія Притули.

Кореспонденти Суспільного відвідали захід.

На заході присутні 11 слухачів. Під час тренінгу їм розповідали, як відрізнити критичну кровотечу від не критичної, каже інструкторка Центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязникова.

"Це курс згідно з міжнародними стандартами. Також курс відповідає порядкам надання домедичної допомоги. Це наказ, який був затверджений МОЗ, там 29 порядків надання. І саме порядок надання домедичної допомоги при кровотечах ми сьогодні вивчатимемо", — розказує інструкторка.

Інструкторка Центру домедичної допомоги «Sample» Тетяна Вязникова демонструє тампонування рани, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Перший етап тренінгу – тампонада. Її застосовують коли немає можливості накласти турнікет.

Присутні відпрацьовують тампонування на імітованій рані, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Знати та вміти відпрацьовувати дії в критичних ситуаціях необхідно, говорить учасник тренінгу Павло.

"Відкрита рана, воно наче і розумієш, що то макет, що то не кров, а червоного кольору просто рідина. Це як би симуляція, але факт того, коли шукаєш довго і тампонуєш навіть несправжню рану, яка схожа на справжню. Це неприємно і трохи страшно", — ділиться враженнями Павло.

Учасник тренінгу Павло, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Наступний засіб зупинки кровотечі — ізраїльський бандаж. Його спочатку накладає кожен сам собі, потім на кінцівки напарника.

Присутні поділилися на пари та накладають бандажі напарникам, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасниця тренінгу Ірина на подібному заході вперше. Жінка говорить, що отримані знання їй необхідні, бо живе в населеному пункті, неподалік Очакова.

"Дуже важливо. Чому? Тому що в нас зараз життя таке… . І ми не знаємо наскільки це все затягнеться", — додає Ірина.

Ознайомчий момент з турнікетом та принципом його використання, Миколаїв, 16 грудня 2023 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Фінальний етап курсу — турнікет. Присутні ознайомлюються з його будовою, потім складають-розкладають, після — навчаються накладати. Інструкторка Тетяна говорить, подібні тренінги планують і далі організовувати двічі на місяць.

Довідковий Миколаїв