На воді і суходолі: як інспектори рибоохорони виявляють браконьєрів на Миколаївщині

За інформацією: Суспільне.

На Миколаївщині рибоохоронні патрулі "впольовують" браконьєрів та стежать за дотриманням заборони рибальства на зимувальних ямах. Під час рейдів з початку 2024 року вилучено 816 заборонених знарядь лову. Збитки завдані водному господарству перевищують вісімнадцять мільйонів гривень.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний державний інспектор Олександр Щербина.

Один з рейдів відбувається, коли вже звечоріло. Човен з інспекторами на малому ході йде в бік села Мішково-Погорілове. Олександр Щербина виглядає браконьєрів у тепловізор. Сповіщає, що помітив підозрілий човен.

Олександр Щербина дивиться у тепловізор. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Ану тримайтеся, зараз будемо пробувати … тримаєтеся?".

Так судно рибоохорони швартується до човна, який помітив інспектор. На запитання патруля чоловіки відповіли, що вийшли на воду покататися, проте інспектор помічає два мішки риболовними з сітками.

Інспектор перевіряє вміст мішків. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Знаряддя лову інспектори вилучають, а на рибалок склали протокол.

"Риби хотів наловити на пательню посмажити. Їсти хочу, нема що їсти. Довелось, он сітку знайшов порвану піймати два кілограми риби і підсмажити. Два кілограми — це 5 карасів. На вудку не клює", — розповів один із рибалок.

Мішок з сітками. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Хотіли посипати сітки і впіймати собі чи продати, чи на прожиток рибу. Ми їх затримали. Складено протокол за частиною 4 статті 85,грубе порушення правил рибальства – рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову вилучено дві месинові сітки. Приблизно десь метрів 100. Вічко 50. Справу буде передано до суду", — розповів інспектор.

На цьому рейд не завершується, інспектори прямують далі по воді. Окрім тепловізора використовують також ехолот зі сканером.

Ехолот зі сканером. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

"Сітки можна, раколовки побачити. Ну на даній ділянці раколовок немає. Здебільшого сітки. Зараз пройдемо до тієї ділянки де багато "чеп". Місцеві знають, куди кидати сітку".

Інспектори Олександр Щербина і Дмитро Верлатий. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Поки одна група інспекторів патрулює водойму, інша пересувається вздовж узбережжя суходолом.

"Передивлятися берегову частину, особливо де знаходяться місця, човни стоять дерев’яні браконьєрські. І перевірятимемо заводі, очерет. Де можуть перебувати браконьєри", — розповів головний державний інспектор Олександр Сілецький.

Інспектор Олександр Сілецький. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Рейди влаштовують щодня в різних водоймах та населених пунктах області, говорить Олександр Щербина.

Хвилі від човна. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

З першого листопада до квітня діє заборона на рибну ловлю на зимувальних ямах. Інспектор Дмитро Верлатий пояснює чому:

"Вона в’яла, вона перебуває в стані анабіозу. Вона не активна, тому її легко виловлювати. От вона не може себе захистити. І тому встановлюється заборона на її вилов", — сказав інспектор

З переліком зимувальних ям у водоймах області можна ознайомитись на сайті Держрибагентства, розповів Дмитро Верлатий.

З початку 2024 року вилучено 816 заборонених знарядь лову, розповів інспектор Олександр Щербина. Збитки завдані водному господарству перевищують вісімнадцять мільйонів гривень, складено понад пів тисячі протоколів.

Довідковий Миколаїв