Ціни на нафту знизилися більш як на 1,5% у понеділок, 21 квітня, оскільки інвестори знову зосередилися на побоюваннях, що мита США стосовно торговельних партнерів створять економічні перешкоди, які зменшать зростання попиту на пальне.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1,10 долара, або на 1,6%, до 66,86 долара за барель після того, як у четвер піднялися на 3,2%. Американська нафта West Texas Intermediate коштувала 63,57 долара за барель, знизившись на 1,11 долара, або на 1,7%, після зростання на 3,54% на попередній сесії. Четвер був останнім розрахунковим днем минулого тижня через свято Страсної п'ятниці.
«Ширша тенденція залишається в бік зниження, оскільки інвесторам може бути важко переконатися в покращенні прогнозів попиту та пропозиції, особливо на тлі впливу тарифів на глобальне зростання та збільшення поставок з ОПЕК+», — сказав ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.
Очікується, що ОПЕК+ збільшить видобуток на 411 тис. барелів на добу, починаючи з травня, хоча частина цього збільшення може бути компенсована скороченням країнами, які перевищували свої квоти.
Ціни також знизилися, оскільки деякі занепокоєння щодо постачання зменшилися після ознак прогресу в ядерних переговорах між Сполученими Штатами та Іраном у суботу.
Під час переговорів США та Іран погодилися розпочати розробку рамок для потенційної ядерної угоди, заявив міністр закордонних справ Ірану після переговорів, які американський чиновник описав як «дуже хороший прогрес».
Цей прогрес відбувся після подальших санкцій США минулого тижня проти китайського незалежного нафтопереробного заводу, який, як стверджується, переробляв іранську сиру нафту, що посилило тиск на Тегеран під час переговорів.
Занепокоєння щодо скорочення поставок іранської нафти та надії на торговельну угоду між Сполученими Штатами та Європейським Союзом підштовхнули Brent і WTI до зростання приблизно на 5% минулого тижня, що стало першим тижневим зростанням за три тижні.
Проте ринки залишаються стурбовані наслідками агресивної тарифної політики США та їх торговельної війни з Китаєм, причому курс долара та азіатських фондових ринків впав у понеділок.
Опитування Reuters 17 квітня показало, що інвестори вважають, що тарифна політика спричинить значне уповільнення економіки США цього та наступного року, причому середня ймовірність рецесії в наступні 12 місяців наближається до 50%. США є найбільшим у світі споживачем нафти.
Читайте також: Росія намагається збільшити бюджет за рахунок підняття акцизу на спиртне — розвідка
Цього тижня інвестори чекають кількох випусків даних по США, включно з оперативними показниками PMI у виробництві та сфері послуг за квітень, щоб визначити напрямок розвитку економіки.
«Цьоготижнева серія звітів PMI може ще більше підкреслити економічний вплив тарифів, оскільки очікується пом’якшення умов як у виробництві, так і в сфері послуг у великих економіках», – сказав Yeap з IG, додавши, що ціни на нафту стикаються з опором на рівні 70 доларів.
Фото: Bloomberg