Нафта подорожчала після значного падіння цін на останніх сесіях

Ціни на нафту зросли більш як на 1% у вівторок, 8 квітня, відновившись після значного падіння на останніх сесіях, викликаного побоюваннями, що мита США можуть знизити попит і призвести до глобальної рецесії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 81 цент, або 1,26%, до 65,02 долара за барель, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США піднялися на 92 центи, або 1,52%, до 61,61 долара.

У понеділок ціни на нафту впали на 2%, наблизившись до чотирирічного мінімуму, через побоювання, що останні торговельні тарифи президента США Дональда Трампа можуть підштовхнути світову економіку до рецесії та зменшити попит на енергоносії. Ринки, однак, передбачають потенційне обмеження для низхідної траєкторії цін на нафту.

Трамп стверджує, що мита — мінімум 10% на весь імпорт США з цільовими ставками до 50% — сприятимуть відродженню промислової бази США, яка, за його словами, занепадає через десятиліття лібералізації торгівлі.

У той час як багато країн прагнуть звільнити або принаймні знизити тарифи, деякі, включаючи Китай, другу за величиною економіку світу після США, оголосили про плани запровадити взаємні тарифи. Трамп заявив, що введе ще більше мит проти Китаю, якщо Пекін не відкличе свої контрзаходи.

«Якщо Китай залишиться непохитним, загальна тарифна ставка на його імпорт до США зросте до вражаючих 104%, цей крок, ймовірно, спровокує подальше погіршення настроїв щодо ризику, різке падіння світових фондових ринків і прискорить темп спаду світової економіки», — сказав Тоні Сікамор, ринковий аналітик IG.

Попереднє опитування Reuters у понеділок показало, що запаси сирої нафти та дистилятів у США, як очікується, зросли минулого тижня в середньому приблизно на 1,6 мільйона барелів, що є ще однією ознакою того, що ринок очікує слабкого попиту.

Читайте також: Російська нафта Urals впала до $52

Оскільки аналітики оцінюють беззбитковість витрат на видобуток нафти в Сполучених Штатах, провідному світовому виробнику нафти, близько 60 доларів за барель, може бути мінімальний рівень зниження цін, оскільки деякі вирішують скоротити інвестиції та буріння.

«Це спричинить уповільнення зростання видобутку, а виробництво в США впаде з нинішнього рівня 13,4 мільйона барелів на добу, якщо ціни залишаться низькими. Знижена активність ймовірно підтримає мінімальну ціну в 50 доларів за барель WTI», — йдеться в записці Eurasia Group.

Фото: Bloomberg 

Джерело

Довідковий Миколаїв