Наявність документів та вага автівок. На Миколаївщині перевіряють водіїв вантажівок

За інформацією: Суспільне.

Старший інспектор Олег Васьків, Миколаївщина, 20 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Зі слів чоловіка, за день перевіряють приблизно 40-50 автомобілів. Кількість залежить від трафіку.

Передбачена для водіїв відповідальність за перевищення ваги транспорту:

  • від 5 до 10 відсотків — можливий штраф 8 500 гривень;
  • від 10 до 20 відсотків — можливий штраф 17 000 гривень;
  • від 20 до 30 відсотків — можливий штраф 34 000 гривень;
  • понад 30 відсотків — 51 тисяча гривень.

Спеціалісти налаштовують ваги, Миколаївщина, 20 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Пересвідчившись, що все в нормі, інспектори дають можливість їхати далі. Водій Василь каже, на його думку, повинні бути не тільки перевірки, але й належні умови для перевізників.

"Перевіряють. На заході України, то взагалі постійно. Не вистачає стоянок для всього. І коли ми їдемо через міста, стоячи в заторах — час йде. Треба довести товар, а ми не встигаємо", — зазначає водій Василь.

Співробітник «Укртрансбезпеки» перевіряє документи, Миколаївщина, 20 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Під час перевірки в одній з вантажівок інспектори виявили порушення. Коментувати ситуацію на камеру водій відмовляється. Старший інспектор Вадим Дубяга говорить, що у водія була відсутня картка, яка повинна перебувати в тахографіЦе пристрій, призначений для контролю швидкості й пройденого шляху транспорту, часу праці та відпочинку водія..

"Тобто водій їздить без обліку режимів праці та відпочинку, за що передбачена відповідальність згідно зі статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", абзац третій, частина перша. Відповідальність за це — 17 тисяч гривень адміністративно-господарського штрафу", — розповідає Вадим Дубяга.

Зупинені для перевірки вантажівки, Миколаївщина, 20 грудня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За приблизно п'ять годин роботи спеціалісти зафіксували п'ять порушень. Три з них, щодо відсутності документів, інші — щодо режиму відпочинку і праці, говорить Васьків.

Довідковий Миколаїв