Намети, їжа та Пункти Незламності для бездомних: як Миколаївщина готується до зими

За інформацією: Суспільне.

Облаштований намет. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На території вже працює менший Пункт обігріву, де бездомні можуть зігрітися або отримати гарячу їжу.

"Цілодобово вони приходять, але ізолятор працює з 17:00. Їдять, он там в нас є харчоблок, там вони харчуються. А тут вони тільки ночують. Готують тут для цього та інших центрів соцзахисту, для точок видачі гарячої їжі на вулицях міста", — говорить соцпрацівниця Неля Бондарева.

Сам заклад розрахований на 50 людей. Зараз він заповнений на три чверті, говорить Неля Бондарева. Цілий рік сюди приходять громадяни, в яких або немає документів, або яким немає де жити. Серед них й Микола, який також прийшов з вулиці.

"На вулиці так. Працював по фермах там, по господарству. У людей працював. Отак мене вивезли до міста і залишили. А я у місті нікого не знаю. Ходив-ходив, людей запитував от так сюди й потрапив", — каже Микола.

Подібні намети також розгорнуть на територіях Інгульського, Центрального, Корабельного та Заводського районних центрів соцзахисту. Також в усіх центрах є соціальні гардероби.

"В основному вживані речі. Для дітей у нас новий одяг від Міжнародного дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй. Від народження до 2-3 років. Курточки чоловічі, жіночі", — розповідає соцробітниця Лідія.

Намет для допомоги безхатькам. Фото: Олександр Гордієнко

Одночасно з Пунктами обігріву облаштовуються і комунальні Пункти Незламності. Цей пункт облаштували в соціальному центрі Центрального району. Є приміщення для тимчасового перебування людей, чиї помешкання потрапили під обстріли. Тут є ліжка, ковдри, дитячі ліжечка та інші речі першої потреби.

"Ми розуміємо, що взагалі місто в нас досить велике і розтягнуте по території. Тому облаштувати всюди такі Пункти обігріву досить тяжко. Але ми не забуваємо, що в місті створені Пункти Незламності, які також можуть бути використані. Тому і при наших територіальних центрах є кімнати, які будуть використані як Пункти Незламності", — директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко.

Тимчасовий прихисток, для людей, чиї квартири обстріляли, Центральний район Миколаєва. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У центрі соціальної реабілітації "Відновлення" в районі Великої Коренихи є люди, які живуть довгостроково. Це єдиний подібний заклад в області, де приймають і жінок. На час морозів, у центрі є намет, розрахований на одночасне перебування п’ятдесяти людей.

Центр соціальної реабілітації «Відновлення». Фото: Олександр Гордієнко

Керівник центру Володимир Тимошенко розповідає, що станом на 24 листопада 2023 року, у центрі перебуває 80 людей. З них 25 — це люди з інвалідністю, це лежачі люди. У закладі може одночасно перебувати до 110 людей.

Довідковий Миколаїв