За інформацією: Суспільне.
На грудень 2024 року в Миколаївському зоопарку утримують понад 400 видів тварин. Цьогоріч у звіринці народилися червонокнижні орлани, сервали, пуми та інші — усього 800 особин. Серед основних проблем закладу — відключення світла, нестача чистої питної води та мала кількість відвідувачів.
Яким був 2024 рік для Миколаївського зоопарку — у матеріалі Суспільного.
Директор зоопарку Володимир Топчий каже, цьогоріч не все вдалося зробити, що було заплановано: не вистачало грошей на проєкти, не була організована реконструкція, ремонти.
"Цей рік нам треба було зберегти тварин і людей, і ми це зробили".
Ведмідь у Миколаївському зоопарку. 20 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
За словами директора, від початку повномасштабного вторгнення організовувати обміни тваринами стало складніше, адже з зоопарків Європи люди не ризикують їхати до Миколаєва.
"Немає тих компаній, які раніше возили тварин. Але ми це робимо, я думаю, що до кінця року ми привеземо з Праги гамбійських щурів — це буде вперше в Україні. Ми повинні отримати самця зубра з Угорщини. Самку зубра ми повинні відправити до Черкаського зоопарку", — розповідає Топчий.
Директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий. 20 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Загалом у Миколаївському зоопарку у 2024 році народилося понад 60 видів тварин, розповідає заступник директора з зоотехнічних питань Юрій Кириченко.
"Скажемо так, пишаємося нашими досягненнями, не дивлячись на такий складний час. Але ми більш менш розмножуємо наших тварин. У нас з’являється можливість спілкуватись з нашими колегами з інших зоопарків України і створювати обмін тваринами", — додає Юрій Кириченко.
Через карантинні обмеження, пов’язані з пташиним грипом, зоопарк пів року не обмінювався тваринами. У грудні обмеження зняли, розповів Юрій Кириченко.
Качки плавають у водоймі. Миколаївський зоопарк, 20 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Ще фахівці очікують на приїзд колег з Одеського зоопарку. Вони заберуть пару молодих сервалів до своєї колекції, говорить заступник директора.
Дитинча сервала. Миколаївський зоопарк
У вольєрі з самкою пуми троє дитинчат: Амаль, Адель і Асоль. Вони народились пів року тому, розповідає заступниця завідуючої відділу хижих тварин Тетяна Сінджоян.
"Це самець і дві самочки. Такі імена ми їм дали — всі на одну літеру, тому що у них тато і мама Арман і Анда. Вже вирішили продовжити їхній рід з буквою "А", — говорить Тетяна Сінджоян.
Заступниця завідуючої відділу хижих тварин Тетяна Сінджоян. Миколаїв, 20 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
Протягом 2024 року у відділі хижих народилось дев'ять особин різних видів: сервали, фенеки, пуми, кінкажу тощо. Наприклад у червні з'явився на світ самець фенека, якого назвали Фафіком. Ці тварини із сімейства псових, зрозуміти це можна за їх гавканням, каже Тетяна.
Фенек, на ім’я Фафік. Миколаївський зоопарк, 20 грудня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян
У відділі орнітологіїОрнітологія — наука про птахів, один з розділів зоології. Вивчає птахів, їхню ембріологію, морфологію, фізіологію, екологію, систематику і географічне розповсюдження. Миколаївського зоопарку цьогоріч народилось двоє червонокнижних орланів білоплечих. Станом на грудень пташенятам вже вісім місяців, розповідає заступниця завідувача відділу орнітології Олена Олійник.
"Це не перший їхній виводок. Із двох пташенят вдалося зберегти двох. Пташенята вже відокремлені від батьківської пари, почувають себе добре, самостійні, дорослі".
Про те, як Миколаївський зоопарк готувався до зими 2024-2025 років — читайте тут. Особлива увага приділялась теплу, запасам кормів та профілактичним оглядам.