«Наша військова підготовка виросла, мабуть, втричі»: миколаївський нацгвардієць про службу та оборону Миколаєва

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло, відомий під псевдонімом Барні, 11 років служить у лавах українського війська. Воїн був оборонцем Миколаєва та перебував на Запорізькому напрямку. Нині він забезпечує громадський порядок у місті.

Своєю історією 17 серпня чоловік поділився з кореспондентами Суспільного.

Михайло каже, бути військовим хотів змалку. Надихнув на це батько, який також служив в армії. Дивлячись на знищену російську техніку, впізнає бронетранспортер, який знешкодив з іншими військовими у перші дні повномасштабної війни.

"Зупинили його на блокпосту. Відкрилися двері, білі повʼязки на ногах. Дали команду вийти. Вони закрили двері та почали рух. По ньому відкрили вогонь. Гранату кинули, й він загорівся. Так ми його і знищили та взяли в полон трьох військовослужбовців Російської Федерації", — згадує чоловік.

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло поруч зі знищеним російським бронетранспортером. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Тоді, розповідає, завдання було одне – не дати російським військам захопити Миколаїв.

"Коли почалася повномасштабна війна, у мене народився другий син. Якраз йому на той момент було дев'ять днів. Дружина поставилася з розумінням. Вона розуміла, що я військовий і мені треба захищати нашу Батьківщину. Батьком я був щасливим і щасливий зараз. Емоції присутні, але у нас війна, потрібно захищати, щоб діти жили, раділи та усміхались", — каже він.

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло разом зі своєю родиною. Особистий архів Михайла

Михайло розповідає, тоді ж отримав свій позитивний Барні.

"Звати Михайло, тому так і пішло. Ведмедик Барні. Завжди веселий. Його (позивний — ред.) мені дав мій товариш".

Каже, у 2022 році з побратимами з Національної гвардії їх відрядили до іншої бригади на два місяці на Запорізький напрямок, стримувати просування росіян. Згадує, як доводилося облаштовувати бліндаж.

"За три дні ми вже все зробили. Тобто туди спочатку заходили три людини, через три дні – вже 11. Обстріли були дуже часто. Були такі моменти, що думали, що вже не вийдемо. Але Бог з нами", — висловлюється Барні.

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло разом з побратимами. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Каже, різниця у веденні бою між українськими та російськими військовими є колосальною.

"Наші командири бережуть свій особовий склад. З їхньої (з боку росіян — ред.) ж сторони — вони керуються тим, що їх більше. Кількістю хочуть нас "задавити", але в них це не виходить", — запевняє Михайло.

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло поруч зі знищеною російською технікою. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Нині, каже, одне з його основних завдань – охорона громадського порядку у Миколаєві. Найчастіші порушення – недотримання комендантської години. Причини порушники називали різні.

"Мотивували тим, що запізнюються з роботи, йдуть до аптеки. Ну, в аптеку дозволено. То ми перевіряли та відпускали таких людей", — розповідає чоловік.

Говорить, впевнений в перемозі України.

"Наші військові дійсно стали професійною армією, у нас дуже добра підготовка, навчаємось за кордоном. Наша військова підготовка виросла, мабуть, втричі".

Військовослужбовець Національної гвардії України Михайло під час служби. Особистий архів Михайла

Нацгвардієць Михайло каже, для нього найбільша мрія, аби його діти жили у вільній Україні, без тривог та обстрілів.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині трапилася смертельна аварія за участі мікроавтобуса та кросовера

Читати ще Протягом доби армія Росії обстрілювала Миколаївщину дронами та артилерією