Наслідки ракетного удару: у Києві пошкоджено офіс данської організації, що допомагає Миколаївщині

Російська армія вранці другого вересня 2024 року атакувала Київ балістичними та крилатими ракетами. Уламки збитих боєприпасів пошкодили офіс гуманітарної організації DanChurchAid (Данська Церковна Допомога), що співпрацює з Миколаївською областю у відновленні, забезпеченні питною водою, розмінуванні тощо.

Про це повідомили на сайті DanChurchAid.

В організації розповіли, система протиповітряної оборони міста перехопила атаку, але уламки розірваних ракет впали над Києвом. Штаб-квартира DanChurchAid спільно з Norwegian Church Aid (Норвезька Церковна Допомога – ред.) розташована в одній із будівель, що були пошкоджені внаслідок атаки.

Офіс гуманітарної організації, що зазнав руйнувань, 2 вересня 2024 року. DanChurchAid

Генеральний секретар DanChurchAid Йонас Ноддекер зауважив, загиблих та поранених людей немає.

"На щастя, збитки лише матеріальні, а всі наші співробітники у безпеці та в гарному настрої. Ми з ними в тісному контакті", — сказав Йонас Ноддекер.

"Пошкоджена будівля в Києві не завадить нам продовжувати нашу гуманітарну та відновлювальну роботу, включно з розмінуванням, на сході України. Особливо ми працюємо в Миколаєві, де допомагаємо відновлювати інфраструктуру та допомагаємо місцевим громадам стати на ноги".

Обидві організації мають спільний офіс та разом надають допомогу в Україні, зокрема з розмінування та гуманітарної підтримки, сказав у відеозверненні від другого вересня тимчасово повірений у справах Посольства Данії в Україні Єнс Альсбірк.

"Ця атака лише підсилить рішучість Данії підтримувати Україну в її боротьбі за свободу", — сказав Єнс Альсбірк.

Що відомо про допомогу DCA Миколаївщині

• У Миколаївській області DCA/NCA реалізує гуманітарну програму протимінної діяльності. Проєкт, що підтримує ЄС, спрямований на очищення сільськогосподарських угідь від вибухонебезпечних предметів.
  • У Миколаївському ліцеї №55 облаштовують інклюзивний простір та медіацентр. Реалізує громадська організація "Центр політичного навчання" в рамках ініціативи "Підтримка суспільно важливих ініціатив Миколаївської області", за підтримки донору DanChurchAid та Української освітньої платформи.
  • У Вознесенську на Миколаївщині запровадили навчальну програму зі швейної майстерності для внутрішньопереміщених осіб. Проєкт "Гранти групам взаємодопомоги" реалізує ГО "Південна стратегія розвитку" у партнерстві зі спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України.
  • У Миколаєві 11 березня 2024 року за фінансової підтримки Данії розпочали проєкт щодо розвитку громади і підтримки вразливих категорія населення. Передбачається надання 45 грантів, на кожен з яких виділятимуть до 15 тисяч доларів. Гранти надаватиме "DanChurchAid".

Читати ще

Читати ще Капітальний ремонт здійснювали у 80-х роках: на Миколаївщині дорога залишається без ремонту