Навчання в «університеті третього віку»: як у Миколаєві працює система освіти дорослих

За інформацією: Суспільне.

Навчання дорослих. Ілюстративне фото: Getty Images

У Миколаєві 836 слухачів відвідують навчання в "університеті третього віку", який відновив свою роботу з червня 2023 року. Навчання в університеті відбувається з вересня до кінця травня.

Про це в етері програми "Радіодень" кореспондентам Суспільного розповів директор міського територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Миколаївської міськради Сергій Бондаренко.

Факультети "університету третього віку" діють на базі районних територіальних центрів у Миколаєві. Зі слів посадовця, понад десять років функціонує університет "Дія".

"Місто одне з перших в Україні у запровадженні цієї діяльності. У кожному районі при відділеннях денного перебування працюють факультети: філологічний (українська, англійська мови), комп'ютерно-інформаційний, соціально-психологічний, літературно-музичний, здорового способу життя", — говорить Сергій Бондаренко.

Люди можуть напрацювати навички з користування комп'ютером, інтернетом, сучасними пристроями.

Зокрема у бібліотеках міста відбуваються зустрічі з психосоціальної підтримки, курси з вивчення української мови, розповіла виконавча директорка миколаївської організації Всеукраїнської благодійної організації "Турбота про літніх в Україні" Наталія Володка.

"Тобто сфера соціальна і сфера культури постійно розробляють навчальні програми з урахуванням вікових змін. Це те, що покращує їхню (дорослих — ред.) якість життя, сприяє зменшенню процесів старіння, покращує пам'ять, увагу", — пояснює посадовиця.

У питаннях освіти дорослих з органами місцевого самоврядування взаємодіють громадські організації. Така співпраця дає результати, каже голова ГО "Центр навчання і освіти дорослих "Південь" Віктор Сікаленко.

"Миколаїв ще до повномасштабної війни багато зробив у напрямку неформальної освіти дорослих. Створена навіть Громадська рада при департаменті соціальної політики, що опікується саме цими питаннями", — говорить Сікаленко.

У 2022 році фахівці громадської організації проаналізували потреби неформальної освіти миколаївців та громад області.

"Аналітика засвідчила про багато запитів щодо інтеграції як переселенців, так і ветеранів війни та їх родин, потреба в технічній освіті, наприклад, будівельники, столяри, електрозварювальники тощо", — розповів голова організації.

Голова ГО "Центр навчання і освіти дорослих "Південь" Віктор Сікаленко зазначає, що наразі в Миколаєві реалізують досить багато освітніх проєктів різного спрямування.

Довідковий Миколаїв